Polityka i Społeczeństwo

Donald Tusk ma uwagi do działań rządu ws. szczepień Wymowny apel byłego premiera

Donald Tusk zabrał głos w sprawie szczepień i ich organizacji. Były premier liczy, że proces szczepień zakończy się sukcesem, ale ma swoje uwagi. – Nie ma reguł i czytelnych zasad – zauważa.

Donald Tusk był gościem programu „Tak jest” w TVN24. Tematem rozmowy były szczepienia i Narodowy Program, który trwa w Polsce już trzeci tydzień. Tusk deklaruje się jako zwolennik szczepień i zapowiedział, że weźmie udział w procesie.

Będę czekał na informację.

Najprawdopodobniej będę się szczepił w Brukseli. Raczej przed kwietniem moja kolej nie wypadnie – stwierdził były premier. Tusk został też zapytany o wspólne szczepienie z Jarosławem Kaczyńskim. To nawiązanie do tweeta, w którym przewodniczący EPL deklarował, że w celach promocyjnych byłby skłonny zaszczepić swojego politycznego rywala.

Pół żartem pół serio zaproponowałem, jak jeszcze chętnych było mało, że mogę się zaszczepić z Jarosławem Kaczyńskim. Żart ten miał na celu, żeby zachęcić tych, którzy byli przeciwni szczepieniom – wyjaśnił Tusk.

Były premier odniósł się też do afery z celebrytami, którzy otrzymali dawkę szczepionki poza kolejnością. Zwrócił uwagę, że wiele do życzenia pozostawia organizacja procesu.

Jeśli istnieją jakieś przepisy, to od tego jest państwo, aby to egzekwować. Jeśli ktoś łamie zasady, to są od tego też metody prawne, a nie propagandowe. Nie chcę przyjąć do wiadomości, że za akcję szczepień w Polsce są odpowiedzialni poszczególni lekarze, pielęgniarki, aktorzy, a zupełnie nieodpowiedzialna jest władza – stwierdził były premier. Dodał, że gdy sprawa celebrytów wyszła na jaw, mieliśmy w Polsce do czynienia z „wyjątkowo paskudnym atakiem medialnym”.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie