Polityka i Społeczeństwo

Donald Tusk ma nowy plan. Włodzimierz Czarzasty może juz zacząć się bać

Shutterstock

Lewica Włodzimierza Czarzastego pogrążyła się w sporach, przez co staje się łatwym łupem. Donald Tusk ma plan na jej całkowite rozbicie.

Nowa Lewica Włodzimierza Czarzastego jeszcze na dobre nie wystartowała, a już pogrążyła się w sporach. Włodzimierz Czarzasty obawiający się buntu na zarządzie partii zaczął ciąć członków zarządu równo z trawą. Zawiesił sześć osób. Tego typu metody mają mało wspólnego z demokratycznymi wartościami do jakich odwołuje się cała opozycja. Takie postępowanie przewodniczącego może rzutować na ewentualną współpracę z resztą opozycji przy tworzeniu konstrukcji opozycyjnej na wybory. Nikt nie będzie chciał iść pod rękę do wyborów z człowiekiem, który tak bardzo obciążył sobie demokratyczną hipotekę.

Gdy Donald Tusk stanął ponowie na czele Platformy Obywatelskiej, z jego otoczenia zaczęły płynąć sygnały, że Lewica nie jest aktualnie przez niego brana pod uwagę przy budowaniu bloku na wybory. Wydarzenia sprzed dwóch tygodni mogły tylko wzmocnić takie przekonanie. Jak informuje Wprost.pl, były premier ma podobno już plan na rozbicie Nowej Lewicy i chce stworzyć własną lewicową przybudówkę.

Tusk liczy na to, że Nowacka przyjmie do siebie Andrzeja Rozenka i stworzy w Koalicji Obywatelskiej lewicowy odłam. A Lewica Czarzastego się rozpadnie – mówi polityk z Platformy Obywatelskiej.

Gdy Barbara Nowacka ze swoją Inicjatywą Polską przystępowała do Koalicji Obywatelskiej, wylał się na nią potężny hejt w mediach społecznościowych ze strony zwolenników Lewicy. Oni budowali koalicję SLD, Partii Razem i Wiosny, a ona rzuciła papierami i poszła swoją drogą. Lewa strona internetu nie mogła jej tego wybaczyć. Dzisiaj okazuje się, że może stanąć na czele pewnego rodzaju lewego skrzydła Platformy Obywatelskiej, a cała Lewica podąża w okolice progu wyborczego.

Źródło – Wprost.pl

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie