Polityka i Społeczeństwo

Donald Tusk jednak wróci do polskiej polityki? Te słowa ważnego polityka opozycji dają do myślenia

Czy Donald Tusk wróci do polskiej polityki? Politycy PO unikają jasnej odpowiedzi, ale coś wisi w powietrzu. Potwierdził to Tomasz Siemoniak. – Brakuje go – mówił o byłym premierze w Radiu ZET.

Czy Tusk wróci do polskiej polityki?

O tym, że Tusk może wrócić do polskiej polityki, mówi się od dawna, ale ostatnio w senackich kuluarach plotkuje się o konkretnym scenariuszu. Ponoć były premier miałby wystartować w wyborach uzupełniających do Senatu po tym, jak z mandatu zrezygnuje jedna z senatorek KO.

Nie jest to wyssane z palca – przyznał Tomasz Siemoniak. – On tego nie potrzebuje. Nie musi udowadniać w jakichś uzupełniających wyborach do Senatu, że ma mandat do prowadzenia krajowej polityki – chłodzi jednak polityk.

Dopytywany, czy to prawda, że Tusk ma czas do końca czerwca, by podjąć decyzję, odparł: – To śmieszne, jeśli ktoś myśli, że można mu powiedzieć: słuchaj, zastanów się do końca czerwca.

Dodał, że tego typu spekulacje są już “męczące” i szkodzą opozycji. – To takie przekonanie, że my już nic nie musimy robić, po prostu czekajmy na tego Tuska. A jak nie wróci, to co? Czyja wina będzie? – mówił.

Wielki powrót Tuska?

O powrocie Tuska do Polski mówiło się już parę lat przed ostatnimi wyborami prezydenckimi. Były szef PO miał walczyć o Pałac Prezydencki z Andrzejem Dudą. Jak dziś wiemy, z tych pomysłów nic nie wyszło. W wyborach wziął udział Rafał Trzaskowski, ale te wygrał Duda.

Skoro Tusk nie chciał ostatecznie walczyć o prezydenturę, dlaczego więc miałby chcieć zasiadać w Senacie? To mimo wszystko mniej prestiżowe stanowisko.

Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest więc to, że Tusk nie wystartuje w ewentualnych wyborach do Senatu. Możliwe, że stanie się jednak oficjalnym patronem KO lub ruchu Rafała Trzaskowskiego.

Źródło: Radio Zet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie