Po godzinach

Doczekaliśmy się! Ekspert Najman analizuje sytuację w Afganistanie. “Ch…a warte!”

Screen TVP Info

Dożyliśmy przerażających czasów, gdy sytuacje polityczną komentują celebryci. Teraz głos w sprawie tego, co ma miejsce w Afganistanie, zabrali Tomasz  Karolak i Marcin Najman.

Karolak i Najman o Afganistanie

Wojska USA wycofały się z Afganistanu. W efekcie talibowie zajęli ponownie kraj. Eksperci twierdzą, że rządy fundamentalistów oznaczają spore problemy m.in. dla kobiet.

Tą dramatyczną sytuację skomentował nie kto inny, jak… Tomasz Karolak. Aktor był gościem Onetu. Wspominał swoją wycieczkę do Afganistanu.

– Zdaje się, że ktoś, kto tam był, przyglądał się lub był gościem plemion tam będących, to raczej nie wyobraża sobie, że demokracja w stylu amerykańskim tam może się w jakikolwiek ziścić – powiedział gwiazdor polskich komedii. – Widziałem tam rzeczy okropne, np. kamieniowanie transwestyty na rynku na takim bazarze… Nie mogłem na to patrzeć. Zrobiłem zdjęcie, kiedyś wam pokażę. Tam brak tego wentyla społecznego, ujścia emocji, a Islam jest bardzo radykalnym wyznaniem (…) To było wstrząsające – dodał.

Wszedł też na temat stosunków USA-Polska.

Jest coś takiego, że ta Polska dla pana prezydenta Bidena nie jest taka chyba ważna. Nie wiem, czy przez rząd, czy jego politykę wycofywania się ze wszystkich miejsc, gdzie wcześniej Amerykanie byli bardzo mocno. .. – mówił.

Głos w sprawie postanowił zabrać także Marcin Najman. Nie został zaproszony do Onetu, ale wypowiedział się na YouTube.

– Widać, że przez dziesiątki lat nic się nie zmienia w polityce ogólnoświatowej. Sprzedali nas w Jałcie, teraz haniebnie sprzedali Afganistan. Wniosek jest taki, by przestać oglądać się na sojuszników i budować silną polską armię – grzmi. Przypomnijcie sobie sytuację z Ukrainą, gdy po upadku ZSRR na ich terenie znalazła się broń jądrowa. Pozbycie się jej miało dać gwarancję nienaruszalności granic. Ile te gwarancje są warte? Są ch… wartegrzmiał.

Krytykował też politykę demokratów w USA.

Dziwnym trafem zawsze dzieje się tak samo, że to co w USA zbudują republikanie, przychodzą demokraci i niszczą w kilka miesięcy – powiedział.

Źródło: Youtube, Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie