Polityka i Społeczeństwo

Dobra zmiana zrobiła swoich wyborców w konia. Ta grafika pokazuje gigantyczną hipokryzję władzy

Prawo i Sprawiedliwość szło do wyborów parlamentarnych 2015 roku z hasłami odnowy moralnej, zmiany standardów obowiązujących w życiu publicznym, zerwania z arogancją władzy, bizantyjskimi wydatkami i postawieniA na słuchanie obywateli. Wszystko to brzmi pięknie.

Niestety, jak to w życiu bywa, rzeczywistość brutalnie zweryfikowała wyborcze zapewnienia dobrej zmiany. Zamiast zmiany standardów na lepsze, mieliśmy do czynienia z bezprecedensowym skokiem na spółki Skarbu Państwa, obsadzaniem kluczowych stołków kolejnymi Misiewiczami. Władza zamiast słuchać obywateli, wyrzuciła do kubła podpisy o referendum w sprawie reformy edukacji.

W kwestii zerwania z bizantyjskim sposobem sprawowania władzy i wydawania horrendalnych kwot na Sejm, Senat, kancelarię Prezydenta RP nie tylko nie ma widocznej poprawy. Ba, mamy do czynienia z ogromnym windowaniem tych i tak nie małych już wydatków na niespotykane dotąd poziomy. 

Za przykład niech posłuży budżet Kancelarii Sejmu, który w ostatnim roku rządów znienawidzonej Platformy wyniósł 446 milionów złotych, by po dwóch latach władzy PiS urosnąć do astronomicznej kwoty 591 milinów PLN. Ma się to nijak do zapewnień ówczesnej premier Beaty Szydło, która w swoim expose obiecywała roztropność i odpowiedzialność w działaniu…

Ten gigantyczny przykład hipokryzji obozu władzy po raz kolejny pokazuje, że w krajowej polityce nie obowiązują żadne standardy, że słowa można ot tak rzucać sobie na wiatr, zaś punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Niestety dopóki suweren  będzie przymykać oko na taką kolej rzeczy, sytuacja nie ulegnie znaczącej poprawie. Na całe szczęście w tym roku zaczyna się nowy cykl wyborczy. Czy obywatele zmądrzeją? Czy też politycy w dalszym ciągu będą nas robić bezkarnie w trąbę?

fot.flickr/KPRM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”250″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie