Polityka i Społeczeństwo

Dobitne słowa Tuska. To będzie credo jego powrotu?

Donald Tusk
Frederic Legrand - COMEO / Shutterstock.com

Wczoraj w Brukseli odbyła się konferencja prasowa z Donaldem Tuskiem. Były premier zapowiedział, że na Kongresie EPL zaprezentuje “pozytywną agendę europejskiej centroprawicy”. – Doniesienia o śmierci demokracji, cytując klasycznego pisarza, są mocno przesadzone – powiedział.

Tusk o kontrofensywie demokracji

Przypomnijmy, że były polski premier, Donald Tusk, jest dziś przewodniczącym Europejskiej Partii Ludowej. Wczoraj w czasie konferencji prasowej mówił wiele o wartościach w polityce.

– Jedno, co możemy stanowczo i wyraźnie powiedzieć, to to, że wartości, którym służymy i w które wierzymy, pozwoliły nam przetrwać nawet najtrudniejsze chwile – powiedział.

Dodał, że doniesienia o “śmierci demokracji” są zbyt przesadzone.

Jeśli autorytarni populiści okazali się skuteczni w czymkolwiek, to w szerzeniu dezinformacji i strachu przed demokracją i jej obywatelami. (…) Dziś nadzieja jest silniejsza niż strach – zauważył.

Dowiedzieliśmy się też, że na najbliższym Kongresie zaprezentowana zostanie “pozytywna agenda europejskiej centroprawicy. – Ostatnie dni pokazały, że tak zwana demokracja nieliberalna to kolejna wersja pełzającego autorytaryzmu, wyrażającego pogardę wobec słabszych, innych, prawa i prawdy – dodał.

Tusk pomoże KO?

Ostatnio wiele mówi się o powrocie Tusk do polskiej polityki. Były przewodniczący PO miałby ponoć ponownie stanąć na czele partii. Możliwe, że stąd też bierze się mocne odbicie sondażowe Platformy, która wyraźnie nadrabia straty do Polski 2050 Szymona Hołowni.

Kiedy powrót Tuska zostanie oficjalnie ogłoszony? Podobno ma mieć to miejsce w lipcu.

Jeśli były premier faktycznie znów stanie na czele PO, może to oznaczać przełom w polskiej polityce, ale zarazem pewien powrót do przeszłości – znów naprzeciwko siebie staną Tusk i Kaczyński. Kto tym razem wygra tę walkę? Przekonamy się w nadchodzących miesiącach.

Źródło: Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie