Polityka i Społeczeństwo Wojna

Dni Putina są policzone? Szef moskiewskiej CIA nie ma wątpliwości. “To będzie walnięcie obuchem w łeb”

Andranik Ghazaryan / Shutterstock.com

Czy Władimir Putin jest ciężko chory? Cały świat wypatruje oznak problemów zdrowotnych zbrodniarza. Możliwe jednak, że stan zdrowia Putina nie ma znaczenia, bo czeka go inny los. – Jego dni są policzone – twierdzi były szef moskiewskiej placówki CIA Daniel Hoffman.

Nie zostało mu wiele czasu?

Plotki o chorobach Władimira Putina nie ustają, przeciwnie – każde publiczne wystąpienie zbrodniarza jest szczegółowo analizowane pod kątem objawów najróżniejszych schorzeń. Eksperci spekulują, że kremlowski despota ma nowotwór krwi lub tarczycy, podejrzewa się też, że dosięgła go choroba Parkinsona. Analiza stanu zdrowia despoty sprowadza się do pytania: czy będzie w stanie dalej rządzić, a jeśli nie, to kto go zastąpi. I ile zostało mu czasu.

Szef wywiadu Ukrainy Kyryło Budanow ma odpowiedź na to pytanie. Twierdzi, że zdrowie Putina jest w fatalnym stanie.

Rosyjski dyktator umrze z powodu wielu ciężkich chorób w ciągu dwóch lat. Putin nie ma przed sobą długiego życia – powiedział Budanow, cytowany przez Daily Mail. Szef wywiadu opiera to twierdzenie na podstawie informacji, które zostały mu dostarczone przez ukraińskich wywiadowców pracujących na Kremlu.

W tym kontekście ciekawie brzmią słowa rosyjskiego politologa Iwana Preobrażeńskiego. Jego zdaniem plotki o złym stanie zdrowia Putina rozsiewa właśnie… Kreml.

Myślę, że Kreml aktywnie podtrzymuje te plotki, nawet je wrzuca, a później zaczynają żyć własnym życiem – stwierdził Preobrażeński, cytowany przez portal NV.ua.

Możliwe jednak, że stan zdrowia Putina nie ma większego znaczenia, bo zbrodniarza czeka inny los.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie