Polityka i Społeczeństwo

Dni kariery medialnej prof. Horbana policzone? PiS też ma dosyć jego głupich wypowiedzi

Screen/ YouTube/ MedExpress TV

Profesor Andrzej Horban zaliczył w ostatnim czasie kilka wypowiedzi, które odbiły się szerokim echem w mediach. Politycy PiS tracą do niego cierpliwość.

Prof. Andrzej Horban, główny doradca Rady Medycznej przy premierze, zaliczył w ostatnim czasie kilka wypowiedzi, które odbiły się szerokim echem w mediach. To np. wywiad dla “Rzeczpospolitej”, w którym został zapytany, czy zamykamy Polskę.

Jutro jeszcze nie, ale pojutrze może tak. Granicą jest 30 tys. zakażeń dziennie w rozliczeniu tygodniowym. Trzy dni z rzędu po 30 tys. i system staje się niewydolny – odpowiedział.

Na kilka dni przed zeszłotygodniowym nałożeniem przez rząd na całą Polskę obostrzeń, pytany był w Polsat News, czy są czynione przygotowania do zamknięcia kraju – Zaczynamy na ten temat poważnie rozmawiać – mówił. Dodał, że w przypadku całkowitego lockdownu “kościoły też będą zamknięte” – Nie będzie zabawy, walczymy o ludzkie życie – zaznaczał.

Jak pisała “Gazeta Wyborcza”, rząd raz słucha Rady Medycznej, raz nie. Z naciskiem na “nie”. Głośną sprawą była kwestia wprowadzenia obowiązku noszenia maseczek i zakazu przyłbic. Prof. Horban w TVN24 mówił, że “należy faktycznie wyrzucić te wszystkie pseudoochrony do kosza, zapomnieć o nich”. Spodziewał się w tej sprawie rządowego rozporządzenia. Pojawiło się zamieszanie, a ciągu kolejnej godziny, minister zdrowia zdementował informacje o wydaniu rozporządzenia.

Jak pisze Wprost.pl, prof. Andrzej Horban zaczyna irytować polityków z otoczenia Jarosława Kaczyńskiego – Prof. Andrzej Horban główny doradca Rady Medycznej przy Premierze RP, swoimi wypowiedziami medialnymi rzuca kłody pod nogi rządowi. Ostatnio pokusił się o kontrowersyjną wypowiedź w Polsat News. “Możemy zamknąć Polskę” – grzmiał Horbanczytamy.

Zamknąć to trzeba Horbana! Rząd nie powinien wypuszczać go do mediów. Odkąd Szumowski przestał być ministrem zdrowia, błyszczą medialnie takie “gwiazdy” jak Horban – mówi rozmówca. Dodaje, że nie rozumie dlaczego prof. Horban wypowiada się tak, jakby prezentował stanowisko rządu.

Źródło Wprost.pl

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie