Polityka

Długi język to duży problem. Radny PiS przez przypadek zdradził plan władzy na pozbycie się protestujących z Sejmu?

PiS-owska Maszyna Narracyjnej Zagłady
Fot. Flickr

Obecna partia rządząca nie lubi o tym mówić, jednak faktem jest, że politycznie jest największym beneficjentem katastrofy smoleńskiej. Co gorsza, bez żadnych oporów wciągnęła do polityki osoby związane z ofiarami katastrofy lub powiązane z nią w inny sposób. Żadne inne środowisko polityczne nie posunęło się do takiego wykorzystywania narodowej tragedii z 2010 roku. Większość bliskich ofiar, którzy zdecydowali się iść drogą polityczną znalazła swoje miejsce właśnie w partii Jarosława Kaczyńskiego.

Nie jest to więc przypadek, że posłami i radnymi są żony, byłe żony czy dzieci ofiar katastrofy – temat wciąż budzi duże emocje, a te gwarantują poparcie polityczne. Jednym z takich smoleńskich polityków PiS jest także radny warszawskiego Rembertowa, były pilot Jaka-40 Artur Wosztyl, który lądował w Smoleńsku na krótko przed katastrofą prezydenckiego tupolewa.

Sam radny jest bardzo aktywny na portalach społecznościowych, gdzie czynnie wspomaga oficjalną partyjną narrację w każdej niemal sprawie. Teraz został niejako wywołany to odpowiedzi przez jedną z internautek, która komentowała dzisiejsze słowa szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka, że planowane pod koniec maja w Polsce Zgromadzenie Parlamentarne NATO odbędzie się według planu, w polskim Sejmie i nie przeszkodzi w tym trwający już od niemal miesiąca protest opiekunów osób niepełnosprawnych. Ta część Sejmu ma zostać wygrodzona. Zdaniem internautki taka decyzja jest błędna i może zaszkodzić wizerunkowi Polski.

Radny Wosztyl postanowił jednak ją uspokoić, przekonując, że z racji szczególnych środków bezpieczeństwa te osoby musza być wyprowadzone z budynku Sejmu, aby można było przeprowadzić sprawdzenie budynku. Jego zdaniem koniec “HUCPY” jest tylko kwestią czasu.

Potem poszedł jeszcze dalej, przekonując, że osobom protestującym w Sejmie nie wolno ufać, gdyż nie wiadomo jakie mają zamiary. Jego zdaniem żadne służby nie zgodzą się na tolerowanie obecności niezweryfikowanych osób na terenie tak ważnego przedsięwzięcia.

W dalszej rozmowie zrzucił winę na opozycję, która ma być odpowiedzialna za ten problem bowiem jest zainteresowana głównie dyskredytowaniem państwa polskiego. Jego zdaniem należy jak najszybciej doprowadzić do usunięcia opiekunów osób niepełnosprawnych z Sejmu, najpierw pokojowo prosząc o opuszczenie terenu Sejmu, a jeśli to nie skutkuje użyć rozwiązań siłowych.

Źródło: Twitter

fot. Kancelaria Sejmu/Krzysztof Białoskórski

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Michał Kuczyński

Michał Kuczyński - Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Z zamiłowania bloger i autor tekstów o charakterze publicystycznym. Interesuje się polityką i ekonomią. Prywatnie miłośnik piłki nożnej, muzyki rockowej i dobrego kina. Niegdyś zapalony wiolonczelista.
Zapraszam na mojego Twittera - @KuczynskiM

Media Tygodnia

Ładowanie