Polityka i Społeczeństwo

Dlaczego nie wychodzący wcześniej z telewizora Dworczyk zniknął? OTO wyjaśnienie tej sytuacji

Michał Dworczyk zniknął. I to mimo tego, że jeszcze parę miesięcy, gdy był tworzą programu szczepień, był w mediach niemal codziennie. Co się stało?

Dworczyk – zjawia się i znika

Dr hab. Monika Kaczmarek-Śliwińska z Uniwersytetu Warszawskiego, ekspertka w zakresie budowania wizerunku i relacji z mediami, tłumaczy na portalu Wirtualne Media, co mogło się stać.

To, co do tej pory ujrzało światło dzienne, wystawia dość kiepskie świadectwo ministrowi, a tłumaczenie się mediom z kolejnych maili może być przyczynkiem do politycznej telenoweli – mówi. – Można też zastanawiać się, czy przypadkiem w kolejnych ujawnionych treściach nie szykuje się jakaś bomba, informacja bardzo niekorzystna, kompromitująca, trudna do wytłumaczenia nawet najwierniejszej części elektoratu. Jeśli jest to prawdopodobne, to odsunięcie Dworczyka jest dobrą strategią, ponieważ już obecnie wycisza jego obecność w mediach (choć Dworczyk wciąż wykazuje aktywność na Twitterze), więc w razie informacji-bomby jeszcze łatwiej byłoby go odsunąć i byłoby to prostsze do wyjaśnienia (np. trwającymi od jakiegoś czasu problemami osobistymi czy zdrowotnymi). W każdym razie odsunięcie ministra Dworczyka od kamer telewizyjnych wydaje się być działaniem celowym, zaplanowanym, nieprzypadkowym – dodaje.

Inny ekspert także tłumaczy zniknięcie polityka mailami.

– Minister Michał Dworczyk jest w bardzo trudnej sytuacji w związku z wyciekiem maili. Pojawiły się już informacje z poważnych źródeł analitycznych – raport Mandiant, że za tą sprawą mogą stać hakerzy powiązani z Białorusią. Pamiętajmy, ze już w lipcu Łukaszenka wykorzystywał te maile jako przykład „ingerowania Polski w wewnętrzne sprawy Białorusi” – twierdzi Marek Gieorgica, partner zarządzający Clear Communication Group.

Klęska programu szczepień?

Możliwe, że Dworczyk nie pojawia się w mediach także z innego powodu. Jak widać, program szczepień, jaki nadzorował, nie zakończył się pełnym sukcesem. Może polityk obawia się trudnych pytań o to, co poszło nie tak.

Czy oznacza to klęskę tego sprawnego polityka, któremu jeszcze rok temu można było wieszczyć karierę premiera? To całkiem realne…

Źródło: Wirtualne media

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie