Polityka i Społeczeństwo

Dlaczego Kurski podjął atak na Morawieckiego? Powód jest zaskakujący

Premier Mateusz Morawiecki jest systematycznie i powoli osłabiany z wpływów. Swoje trzy grosze zaczął również dokładać Jacek Kurski.

Premier Mateusz Morawiecki jest systematycznie, ale powoli osłabiany z wpływów w rządzie przez Jarosława Kaczyńskiego. Aktualnie wystartował wyścig PiS-owskich frakcji do ministerstwa finansów. Posadę stracił Tadeusz Kościński, który według przekazów obozu władzy nie poradził sobie z wdrażaniem “Polskiego ładu”.

Kościński uważany jest za człowieka Mateusza Morawieckiego.

Według informacji przekazanych przez rzeczniczkę PiS Anitę Czerwińską, do momentu wyłonienia nowego szefa resortu finansów, funkcję tę będzie pełnił Morawiecki. Jacek Sasin czy Beata Szydło widzą na stanowisku ministra finansów swoich ludzi, a premier swoich. W najbliższych dniach rozegra się wewnątrzpartyjne przeciąganie liny o ministerstwo przy ulicy Świętokrzyskiej w Warszawie.

Podcast “Stan po Burzy” emitowany na Onecie zaobserwował ostatnio wzmożoną aktywność telewizji publicznej w atakach na Mateusza Morawieckiego, co świadczy o słabnącej pozycji szefa rządu.

Morawiecki jest atakowany przez szefa TVP Jacka Kurskiego na niespotykaną dotąd skalę. Kurski latami wycinał rozmiłowanego w autopromocji i osobistej propagandzie Morawieckiego z programów TVP, ale nigdy wprost go nie atakował. I to się właśnie na naszych oczach zmienia – informuje podcast.

Jednym z przykładów jest pokazane w “Wiadomościach” TVP ujęcie, na którym Morawiecki robi głupią minę w kierunku mówiącego do niego Antoniego Macierewicza. Flagowy program informacyjny TVP informuje również o niedociągnięciach związanych z “Polskim ładem”. W materiałach telewizji Jacka Kurskiego winny jest wskazany jednoznacznie i jest nim Mateusz Morawiecki.

Do jakich wniosków dochodzą autorzy podcastu? Albo Jacek Kurski poczuł wyjątkowo niekorzystny wiatr zmian dla Morawieckiego, albo Kaczyński już nad niczym nie panuje i Kurski na własną rękę – bez pozwolenia Nowogrodzkiej – tnie gałąź na której siedzi premier.

Czytaj również:

Inwazja Rosji na Ukrainę już przesądzona? Padła prawdopodobna data ataku

Końca spadków poparcia nie widać. Nowy sondaż potwierdza problemy partii rządzącej

Wyborcy pokazali dobitnie, czego oczekują. Tego scenariusza najbardziej obawia się PiS

Źródło: Onet.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie