Polityka i Społeczeństwo

Dlaczego dopiero teraz? Michał Dworczyk traci stanowisko

Michał Dworczyk pełni zapomnianą już funkcję pełnomocnika rządu do spraw programu szczepień. Co dalej z jego stanowiskiem?

Michał Dworczyk zniknął na dłuższy czas z radarów medialnych za sprawą afery mailowej. Do momentu jej wybuchu brylował na konferencjach, wspomagał premiera Mateusza Morawieckiego i zajmował się programem szczepień. Tak, Michał Dworczyk nadal pełni zapomnianą już funkcję Pełnomocnika Rządu do spraw Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19.

Jego bilans na tym stanowisku nie jest imponujący, bowiem Polska pod względem liczby zaszczepionych obywateli, znajduje się w ogonie europejskich państw.

Zajmuje 23. miejsce z 57 proc. zaszczepionej populacji.

Dworczyk żegna się ze stanowiskiem

Jak ustalił Fakt.pl, Dworczyk żegna się z funkcją szczepionkowego pełnomocnika rządu, którą pełnił od grudnia 2020 r. Najciekawsze jest to, że sam zawnioskował o swoją dymisję.

Zapadła decyzja o tym, by funkcję pełnomocnika w ogóle znieść. Projekt rozporządzenia jest gotowy. Co ciekawe, wnioskodawcą jest sam… szef KPRM – informuje dziennik.

Osoby z rządu nie kryją zdziwienia – Dlaczego dopiero teraz stanowisko pełnomocnika likwidują? Od miesięcy Dworczyk nie angażował się w program szczepień – można usłyszeć.

“Fakt” zapytał Kancelarię Premiera dlaczego teraz zapadła decyzja o zlikwidowaniu tej funkcji? Odpowiedź wywołuje tylko śmiech. Jak odpowiedziało biuro prasowe “Dworczyk wypełnił swoje zadanie”.

Posłowie PiS również nie mogą się nadziwić – Nie wiedziałem, że stanowisko jest zniesione – mówi Faktowi poseł PiS Tomasz Latos, szef sejmowej komisji zdrowia.

Czytaj również:

Ziobro dał Kaczyńskiemu prztyczka w nos. PiS traci posłankę, Ziobro zapowiada: to nie koniec!

Kolejna gierka Putina. Rosjanie rozpowszechniają fałszywy list dotyczący Polski

TVP nie przeprasza pomimo wyroku sądu. Wolą płacić karę, niż się przyznać?

Źródło: Fakt.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie