Po godzinach

Disco polo znowu w TVP! Żona Kurskiego zrobiła psikusa nowemu prezesowi?

Screen/ YouTube/ Gazeta.pl

W TVP już rządzi nowy prezes, ale disco polo nie znika ze stacji! Zadbała o to… żona Jacka Kurskiego.

Disco polo stało się jednym z symboli telewizji publicznej. Jacek Kurski promował ten typ muzyki w każdym możliwym momencie. Żaden koncert organizowany przez TVP nie mógł się obejść bez gwiazd disco polo. Hitem sieci są zresztą nagrania, na których widać Kurskiego, który wesoło podśpiewuje hity Zenka Martyniuka.

Miliony Polaków kochają disco polo, miliony Polaków się przy nim bawią. Jako prezes telewizji publicznej nie mogę pozwolić na to, żeby proceder stygmatyzowania i pogardzania ludźmi, milionami widzów telewizji publicznej trwał – mówił sam Kurski w 2019 roku.

Następca Kurskiego na stanowisku szefa TVP, Mateusz Matyszkowicz, ma zdecydowanie inne gusta. Jedną z jego pierwszych decyzji były zmiany w koncercie „Mierzeja to początek”, który miał uświetnić otwarcia kanału na Mierzei Wiślanej. Miały wystąpić na nim m.in. gwiazdy disco polo, ale ostatecznie nie pojawiły się na scenie. Zerwano też współpracę z reżyserami koncertów okolicznościowych, Mikołajem Dobrowolskim i Robertem Klattem, którzy stawiali na ten typ muzyki.

Uważa, że w Polsce jest wielu innych artystów, zdecydowanie bardziej uzdolnionych, którzy zasługują na promocję – mówi o Matyszkowiczu rozmówca tygodnika „Wprost”.

Ale disco nie znika z anten TVP.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie