Pandemia Polityka i Społeczeństwo

Debata prezydencka w TVP już wzbudza emocje. Wszystko przez ten kontrowersyjny zapis w regulaminie

Debata
Screen/ YouTube/ Onet News

Przed nami ostatnie dwa tygodnie kampanii prezydenckiej. Na pewno urozmaici ją debata, którą zorganizuje TVP. Spore emocje już wzbudza pewien kontrowersyjny regulaminowy zapis.

Debatę prezydencką zaplanowano na 17 czerwca o godzinie 21. Wezmą w niej udział wszyscy kandydaci, którzy gościli w TVP podczas poprzedniej debaty, 6 maja. Do tego grona dołączą Rafał Trzaskowski, nowy kandydat KO oraz Waldemar Witkowski z Unii Pracy.

Wydarzenie poprowadzi Michał Adamczyk.

Jak informuje portal NaTemat, w regulaminie debaty pojawił się kontrowersyjny zapis, który umożliwi prowadzącemu… przerywanie wypowiedzi kandydatów. W punkcie 9. regulaminu można przeczytać:

Czas wypowiedzi Kandydatów będzie mierzony i wizualizowany w studio. Koniec czasu wypowiedzi będzie sygnalizowane „dzwonkiem – efektem audio. Odpowiedzi nie na temat mogą być przerywane przez prowadzącego (nawet wielokrotnie), kosztem czasu przysługującego kandydatowi. Wypowiedzi nie będą wstrzymywane za pomocą wyłączenia mikrofonu, za wyjątkiem sytuacji, w której mówca swoją wypowiedzią naruszy prawo. O tym czy dochodzi do złamania prawa będzie decydować wydawca programu przebywający w trakcie programu w reżyserce Studia 5.

To prowadzący będzie więc decydował, czy kandydaci odpowiadają zgodnie z tematem. Budzi to zastrzeżenia, pytanie, jak „wyczulony” na dygresje w odpowiedziach będzie Michał Adamczyk. Podczas poprzedniej debaty, zorganizowanej 6 maja, kandydaci faktycznie starali się wykorzystać do maksimum dany czas i poruszyć wiele wątków, niekoniecznie stanowiących odpowiedź na pytanie (na przykład Paweł Tanajno zapraszał na protest przedsiębiorców). Z drugiej strony warto przypomnieć, że w przeciwieństwie do Andrzeja Dudy nie mieli wiele czasu do dyspozycji. Urzędujący prezydent dostał od TVP dodatkowy czas antenowy tuż po zakończeniu debaty. Inni mogli liczyć tylko na kilka minut dostępnych w czasie debaty. Teraz i ten czas może zostać ukrócony.

Źródło: NaTemat

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie