Polityka i Społeczeństwo

Dane GUS bezlitosne dla PiS. Darmowe leki dla seniorów to wielka ściema

W odpowiedzi na zapytanie senatorskie Krzysztofa Brejzy z Platformy Obywatelskiej Główny Urząd Statystyczny bezlitośnie obnażył fikcję programu Prawa i Sprawiedliwości dotyczącego darmowych leków dla osób w podeszłym wieku.

Z danych Urzędu przekazanych senatorowi wynika jednoznacznie, iż w 2020 r. jedna osoba wydawała na leki średnio o 14 zł miesięcznie więcej niż w 2015 roku, czyli przed wprowadzeniem “darmowych leków”. Co więcej, w zeszłym roku przekroczona została swego rodzaju psychologiczna granica cenowa medykamentów dla osób starszych, ponieważ wydatki te dla jednej osoby przekroczyły 83 zł miesięcznie.

https://twitter.com/KrzysztofBrejza/status/1417065496738992132?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1417065496738992132%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fcrowdmedia.pl%2Fwp-admin%2Fpost.php%3Fpost%3D111897action%3Dedit

Warto zwrócić uwagę, że akurat Prawo i Sprawiedliwość i akurat z grupą społeczną osób starszych konsekwentnie, przez wiele lat budowało absolutnie szczególny rodzaj relacji i sieć wzajemnych zależności. Wszystkie pozostałe środowiska polityczne szczerze zazdrościły Jarosławowi Kaczyńskiemu karnej mobilizacji osób w słusznym wieku przy urnach wyborczych, gdy tymczasem nigdy nie było pewności co do stopnia mobilizacji wyborców innych partii.

Sytuacja ujawniona dziś przez senatora Brejzę pokazuje, jak cynicznie PiS wykorzystało, oszukało i pozostawiło bez realnej pomocy osoby, które swoje przeżyły i zasługują na odpoczynek w godnych warunkach. Najgorsze w starości jest bowiem nie to, że człowiek kończy swoją obecność na tym świecie, bo to naturalna kolej rzeczy. Najgorsze jest to, że często, zanim odejdą, tracą godność osobistą z powodu głodu, chłodu i braku należytej opieki czy zwykłej empatii ze strony drugiego człowieka.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie