Polityka

Czystki w Ministerstwie Obrony. Antoni Macierewicz traci swoich ludzi

Zaskakujący plan Macierewicza. To wyrok na niewygodną dla PiS instytucję
fot. flickr/EU2017EE

Pełnomocnik Ministerstwa Obrony Narodowej ds. utworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej żegna się ze stanowiskiem. Grzegorz Kwaśniak to zaufany człowiek Antoniego Macierewicza, piastował ten urząd przez 4 lata.

Teraz jego obowiązki przejmie wojskowy, generał Artur Dębczak. To efekt wewnętrznych tarć w PiS czy raportu Banasia?

Najwyższa Izba Kontroli kierowana przez Mariana Banasia ujawniła nieprawidłowości w Ministerstwie Obrony Narodowej. Sprawa dotyczy mienia wojskowego w Olsztynie, na podstawie umów z Ministerstwem określone osoby miały dobrze zarobić. To kolejny cios, który szef NIK wyprowadził w kierunku rządu. Wcześniej NIK ujawniła aferę Jakiego, w ramach której w niejasnych okolicznościach wydano około 115 milionów złotych z budżetu państwa.

Kwaśniak zajmował się jednak sztandarowym programem Macierwicza, czyli utworzeniem WOT. Projekt ten nie odniósł sukcesu, nie udało się zarekrutować planowanej liczby żołnierzy. Czas dymisji Kwaśniaka sprawia jednak, że bardziej niż porażka reform byłego Ministra, wygląda ona na “oczyszczanie” ministerstwa z ludzi związanych z Macierewiczem.

Grzegorz Kwaśniak także dobrze zarobił na współpracy z MON. Wedle informacji medialnych w 2016 roku zarobił 20 tysięcy złotych za niecały miesiąc doradzania ówczesnemu Ministrowi Obrony Narodowej.

Szefowanie MON przez Macierewicza to pasmo porażek. Być może dlatego właśnie czołowy polityk PiS pożegnał się ze stanowiskiem. Od tego czasu Mariusz Błaszczak, który przejął jego funkcje, stopniowo pozbywa się ludzi związanych z byłym Ministrem. Dymisji Kwaśniaka towarzyszą przekształcenia w MON. Biuro ds. WOT zastąpi Biuro programu “Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej.” Ministerstwo opuścił Macierewicz, później jego ludzie, a teraz wygląda na to, że wycofywane są zmiany, które wprowadził jako minister.

źródlo: wp.pl

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie