Polityka i społeczeństwo

Czystki kadrowe to nie wszystko. Macierewicz wygumkowany z MON?

Fot. Flickr

Nie jest dla nikogo żadną tajemnicą, że Mariusz Błaszczak to najbardziej wierny i najbardziej lojalny człowiek Jarosława Kaczyńskiego w PiS. Pozbawiony własnych ambicji polityk od lat jawi się jako posłuszny wykonawca woli prezesa swojej partii i jeśli widzimy dziś w MON bezprecedensowe czystki kadrowe ludzi poprzedniego szefa MON Antoniego Macierewicza, to ani przez moment nie powinniśmy wątpić, że taka jest wola kierownictwa partii. 

Praktycznie od pierwszego dnia swojego urzędowania w resorcie obrony, minister Błaszczak z żelazną konsekwencją pozbywa się wszelkich śladów aktywności Macierewicza i odprawia z kwitkiem każdego, kto może być z byłym szefem MON powiązany, także w spółkach zbrojeniowych podległych ministerstwu. Tym razem Błaszczak chyba jednak przesadził i należy się spodziewać ostrej odpowiedzi ze strony Macierewicza i mediów z nim powiązanych.

Okazuje się bowiem, że specjalny spot, który Ministerstwo Obrony Narodowej wypuściło z okazji 19 rocznicy wstąpienia Polski do NATO gumkuje z tamtych wydarzeń nie tylko polityków poprzednich rządów, którzy w głównej mierze przyczynili się do naszej akcesji do Paktu Północnoatlantyckiego ale także samego Macierewicza, który przecież ledwie kilka miesięcy temu przedstawiany był jako najlepszy szef MON w ostatnich 20 latach wolnej Polski.

W klipie ministerstwa nie widać ani Bronisława Geremka, który był wówczas ministrem spraw zagranicznych i przekazywał USA akt wstąpienia do NATO. Nie ma także Aleksandra Kwaśniewskiego, ówczesnego prezydenta RP czy Jerzego Buzka – wtedy premiera. Są za to prezydent Duda i … Mariusz Błaszczak.

19 lat temu Polska wstąpiła do #NATO

19 lat temu Polska wstąpiła do #NATO #WeAreNATO

Opublikowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej na 12 marca 2018

Sprawę komentował wczoraj w TVN 24 były prezydent Bronisław Komorowski, także były szef MON.

– To jest celowy zabieg. Niedługo się dowiemy, że strajk w Stoczni Gdańskiej prowadził Lech Kaczyński. Tak samo dowiemy się, że sukces Polski w postaci członkostwa w NATO to jest sukces PiS – mówił Komorowski.

Wygumkowanie z historii Polski w NATO polityków innych partii nie wzbudziłoby pewnie oburzenia w twardym elektoracie PiS, jednak całkowite pominięcie Macierewicza, który niedawno chwalił się swoim wielkim sukcesem, którym była organizacja przez niego szczytu NATO w Warszawie musi być dla byłego szefa resortu siarczyście wymierzonym policzkiem. Tym bardziej, że wyraźnie widać, że nowe kierownictwo PiS wyraźnie postawiło na współpracę z prezydentem Dudą, którego pozycję on sam otwarcie podważał.

Źródło: Facebook

Fot. W. Kompała / KPRM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie