Polityka i Społeczeństwo

Czy za rogiem czai się już czwarta fala? Te słowa nie pozostawiają wątpliwości

Koronawirus
Shutterstock

Z danych podawanych przez resort zdrowia wynika, że trzecia fala słabnie. Minister zdrowia był pytany o czwartą falę i nie są to pocieszające informacje.

Mutacje koronawirusa to nowa odsłona walki z pandemią. Światowe media są zalane informacjami o szczepie brytyjskim, południowoafrykańskim czy ostatnio wersji brazylijskiej. Brytyjska mutacja jest dominującą w Polsce, a jej udział w zakażeniach systematycznie rośnie od pewnego czasu. Trzecia fala po przekroczeniu maksimów z jesieni właśnie zaczyna powoli opadać. Na to wskazują dobowe raporty ministerstwa zdrowia o liczbie zakażeń. Te dane spadają, ale liczba zgonów nadal jest przerażająca.

Szczepienia mają przyspieszyć, są plany obejmujące luzowanie obostrzeń, Adam Niedzielski prognozuje, że pod koniec maja może się pojawić możliwość zniesienia obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Wiele branż czeka na odmrożenie. Sęk w tym, że szczepienia to nie jest koniec walki z koronawirusem. Eksperci coraz częściej pochylają się nad ewentualną czwartą falą zakażeń, która jest możliwa.

O kolejne uderzenie wirusa i mutacje które dotarły już do Polski, pytany był w Radiu Zet Adam Niedzielski – Mamy na pewno obecną południowoafrykańską i wersję nigeryjską, ale one nie popularyzują się w zauważalnym tempie – mówił minister i dodał, że wersja brazylijska nie jest jeszcze w Polsce obecna.

Szef resortu zdrowia był dopytywany, czy grozi nam IV fala pandemii, nawet jeśli zaszczepimy 70 proc. populacji? Adam Niedzielski bez wahania ocenił, że “oczywiście” – Grozi nam nowa mutacja. To prawdopodobny scenariusz – tłumaczył. Jego zdaniem może to nastąpić na jesieni.

Źródło RadioZet.pl

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie