Polityka i Społeczeństwo

Czy to ukryty powód wejścia Kaczyńskiego do rządu? Jeśli nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o…

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wejdzie w skład rządu i to jako wicepremier – to sugerują media. – Wszystko na to wskazuje – potwierdził publicznie szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Chodzić może nie tylko o politykę, ale też finanse. Polityk zarobi na tym sporą sumkę.

Ile zarobi Kaczyński?

Dziś Kaczyński jest formalnie zwykłym posłem. Choć posiada większą władzę od kolegów z ław poselskich, za swoją pracę otrzymuje tyle samo pieniędzy co oni. Obecnie jest to ok. 8000 zł brutto miesięcznie.

Gdy zostanie wicepremierem, jego finanse zdecydowanie się poprawią. Uposażenie na stanowisku wicepremiera wyniesie ok. 15000 zł, czyli o 7000 więcej niż teraz. Jakby tego było mało, lider PiS pobiera też wysoką emeryturę: ok. 6900 zł miesięcznie. A i jeszcze 2500 zł diety poselskiej co miesiąc.

Nowy stary rząd

Oficjalnie nie wiemy, co dalej wydarzy się w kwestii koalicji. Media dowiadują się jednak od swoich źródeł z obozu rządzącego, że Zjednoczona Prawica przetrwa.

Ponoć Zbigniew Ziobro pozostanie na fotelu szefa ministerstwa sprawiedliwości, zaś do rządu dojdzie Kaczyński. Ten ostatni ma też zajmować się bezpieczeństwem kraju. „Prezes PiS Jarosław Kaczyński ma wejść do rządu i zostać szefem komitetu ds. bezpieczeństwa. Będzie nadzorował resort sprawiedliwości, MON oraz MSWiA” – poinformowała w czwartek rano Polska Agencja Prasowa.

Źródło: Fakt.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Jacek Walewski

Pasjonat polityki i historii, ale też publicysta oraz promotor nowoczesnych technologii. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot.cyfrowych walut w Sejmie. Aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin. W latach 2016 - 2017 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Nowoczesnej w powiecie bielskim.

Media Tygodnia
Ładowanie