Polityka i Społeczeństwo

Czy to najdziwniejszy pomysł Czarnka? Minister chciałby skopiować… muzeum Auschwitz-Birkenau

fot. Prawo i Sprawiedliwość/Flickr.com

– Sugerowałbym zrobienie kopii muzeów Auschwitz-Birkenau i Konzentrationslager Lublin pod Berlinem, bo to niemieckie obozy koncentracyjne – powiedział Przemysław Czarnek w rozmowie z Onetem.

W środowy wieczór w portalu Onet ukazał się obszerny wywiad z Przemysławem Czarnkiem. Minister edukacji odniósł się w nim do kilku aktualnych tematów m.in. skandalicznego żartu Jarosława Kaczyńskiego o ludziach LGBT, podręczniku do nowego przedmiotu zwanego Historia i Teraźniejszość i krytyce prof. Wojciech Roszkowski, który ów podręcznik stworzył.

Czarnek o żarcie Kaczyńskiego

– Wydaje mi się, że Jarosław Kaczyński odnosił się do tych skrajnych przypadków, do pewnych urojeń, wywołanych pod wpływem jakiejś mody, ideologii czy czego innego może jeszcze. Ale nie wiem tego dokładnie. Musi pan pytać prezesa Jarosława Kaczyńskiego powiedział o słowach prezesa PiS dotyczących “badania” osób LGBT. –

– Nikt się z nich nie śmieje. Jeżeli już ktoś się z czegoś naśmiewa, to z tego, co widzimy na ulicach polskich miast przy okazji parad równości. Wiele z tych rzeczy nie wynika z normalności, tylko z ideologii genderowej wciskanej młodym ludziom do głów. W tej sprawie jestem w 100 proc. zgodny z prezesem Jarosławem Kaczyńskim dodał Czarnek. Nie słyszał rechotu sali i uśmieszku prezesa?

Minister edukacji odniósł się także do krytyki podręcznika do Historii i Teraźniejszości, w którym pojawiły się treści pedofilskie. – Z tego cytatu nie będą wynikały żadne czyny pedofilskie tylko będzie opis, że ten człowiek nie został nigdy ukarany za swoje czyny. Zostanie tylko część cytatu. Tak przynajmniej zapewniają mnie pracownicy, którzy rozmawiają z wydawcą, bo ja nie mam bezpośredniego kontaktu – stwierdził.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie