Kultura Po godzinach

Czy ta obrazoburcza piosenka stanie się hymnem manifestacji kobiet? Internauci nie mają wątpliwości [TYLKO DLA DOROSŁYCH]

Protest 8 marca

Każdy bunt musi mieć swoją piosenkę. Tak było przy Pomarańczowej Rewolucji, tak jest teraz w przypadku manifestacji dot. wyroku TK w sprawie aborcji. Furorę w sieci robi utwór grupy Wu-Hea.

Metallica, Pomarańczowa Rewolucja, Lady Pank i Big Cyc

Ruchy społeczno-polityczne wpływały i wpływają na popkulturę i na odwrót. Lata 70, czyli pacyfizm i hipisi, to przecież też wspaniała muzyka rockowa i festiwal w Woodstock.

Lata 80. i lęk przez tym, że zimna wojna zamieni się w gorącą, miały odbicie w thrashmetalowych protestsongach, które przedstawiały grozę konfliktów zbrojnych. Wystarczy wymienić tylko Metallikę i ich “One”.

Z bliższych nam czasów mamy też Greenjolly i numer “Razom nas bahato”, który stał się nie tylko hymnem Pomarańczowej Rewolucji, ale też międzynarodowym przebojem.

Z kolei w Polsce z rządów PiS (także tych z lat 2005-2007) kpiły już zespoły Lady Pank czy Big Cyc. Ci pierwszy w dość liryczny sposób podsumowali to, co partia Jarosława Kaczyńskiego robiła w naszym kraju ponad dekadę temu.

Zespół Skiby podpadł zaś Antoniemu Macierewiczowi.

Wypier@!&ać

Teraz na polskich ulicach protestują kobiety, które są wściekłe na ostatnią decyzję TK dot. zakazu aborcji. W sieci furorę robi zaś utwór grupy Wu-Hea, która gra muzykę z pogranicza hardcore’a a nu metalu.

Tytuł i tekst piosenki (choć twórcy woleliby zapewne, żebym napisał “kawałek”) nie pozostawia złudzeń: autorzy proszą, by PiS zakończył już swoje rządy.

“Wypier@#&ać* ze złym rządem!/Wypier@#&ać z arogancją polityków!/Wypier@#&ać z chujowymi ustawami!/Wypier@#&ać ze sprzecznymi przepisami!” – wykrzykuje wokalista.

W teledysku słowa te krzyczą też różne inne osoby, co podkreśla społeczny wydźwięk liryku.

To jednak nie koniec. Na Facebooku swoją piosenkę z zeszłego roku przypomniał też metalowy Janusz Mystic Power. W “Mie uwierzcie” zespół zadaje politykom równie bolesne ciosy, choć obyło się bez przekleństw (nie wiem, jak oni ku*rwa dali radę!).

Źródło: Youtube

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie