Polityka i Społeczeństwo

Czy się stoi, czy się leży. Członkowie Komisji ds. pedofilii zbijają bąki, ale podwyżki od Dudy dostali

Komisja ds. pedofilii
Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta

Komisja ds. pedofilii zbiera zgłoszenia przestępstw od 24 listopada 2020 r. Już w grudniu wystąpiła o podwyżkę wynagrodzeń. “Wyborcza” pisze o bizancjum.

Komisja powstała po filmie braci Sekielskich “Tylko nie mów nikomu”. Komisja została powołana w sierpniu 2019 r., rok później wybrano jej siedmioosobowy skład, a kadencja trwa siedem lat.

Gdy tylko państwowa komisja ds. pedofilii zaczęła działalność, jej szef wystąpił o podwyżkę zarobków do poziomu sekretarzy stanu. Andrzej Duda się zgodził, a członkowie komisji są od tego czasu nazywani “ministrami”. Pensja: 12,6 tys. zł plus dodatki – informuje dzisiejsze wydanie “Gazety Wyborczej”.

W piątek z kontrolą poselską do siedziby komisji chcieli wejść parlamentarzyści opozycji: Kamila Gasiuk-Pihowicz, Katarzyna Piekarska oraz Dariusz Joński, ale nie zostali wpuszczeni.

30 grudnia Andrzej Duda wydał rozporządzenie włączające komisję do grupy płac przysługujących sekretarzom stanu. Teraz każdy z nich zarabia 12 650 zł plus dodatki funkcyjne o niewiadomej wysokości. Do tego dochodzą mieszkania służbowe (dla osób spoza Warszawy) oraz służbowe samochody. Jeden z nich każdego dnia dowozi przewodniczącego do domu, 110 km od Warszawy.

Siedziba komisji znajduje się na 12. piętrze w Spektrum Tower przy ul. Twardej 18. To 30-piętrowy biurowiec w centrum stolicy z panoramicznymi windami i pięciokondygnacyjnym garażem podziemnym. Miesięczny czynsz wynosi tu ok. 25 euro za metr kwadratowy. 

Powierzchnia zajmowanego piętra to ok. 850 m kw, a więc czynsz może dochodzić do do 80 tys. zł miesięcznie. 185 euro od stanowiska. Koszt wynajmu tego bizancjum może sięgać 1,5 mln zł rocznie.

O Barbarze Chrobak, rządzącej komisją, można przeczytać w artykule Gazety Wyborczej.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie