Polityka i Społeczeństwo

Czy się stoi, czy się leży. Członkowie Komisji ds. pedofilii zbijają bąki, ale podwyżki od Dudy dostali

Komisja ds. pedofilii
Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta

Komisja ds. pedofilii zbiera zgłoszenia przestępstw od 24 listopada 2020 r. Już w grudniu wystąpiła o podwyżkę wynagrodzeń. “Wyborcza” pisze o bizancjum.

Komisja powstała po filmie braci Sekielskich “Tylko nie mów nikomu”. Komisja została powołana w sierpniu 2019 r., rok później wybrano jej siedmioosobowy skład, a kadencja trwa siedem lat.

Gdy tylko państwowa komisja ds. pedofilii zaczęła działalność, jej szef wystąpił o podwyżkę zarobków do poziomu sekretarzy stanu. Andrzej Duda się zgodził, a członkowie komisji są od tego czasu nazywani “ministrami”. Pensja: 12,6 tys. zł plus dodatki – informuje dzisiejsze wydanie “Gazety Wyborczej”.

W piątek z kontrolą poselską do siedziby komisji chcieli wejść parlamentarzyści opozycji: Kamila Gasiuk-Pihowicz, Katarzyna Piekarska oraz Dariusz Joński, ale nie zostali wpuszczeni.

30 grudnia Andrzej Duda wydał rozporządzenie włączające komisję do grupy płac przysługujących sekretarzom stanu. Teraz każdy z nich zarabia 12 650 zł plus dodatki funkcyjne o niewiadomej wysokości. Do tego dochodzą mieszkania służbowe (dla osób spoza Warszawy) oraz służbowe samochody. Jeden z nich każdego dnia dowozi przewodniczącego do domu, 110 km od Warszawy.

Siedziba komisji znajduje się na 12. piętrze w Spektrum Tower przy ul. Twardej 18. To 30-piętrowy biurowiec w centrum stolicy z panoramicznymi windami i pięciokondygnacyjnym garażem podziemnym. Miesięczny czynsz wynosi tu ok. 25 euro za metr kwadratowy. 

Powierzchnia zajmowanego piętra to ok. 850 m kw, a więc czynsz może dochodzić do do 80 tys. zł miesięcznie. 185 euro od stanowiska. Koszt wynajmu tego bizancjum może sięgać 1,5 mln zł rocznie.

O Barbarze Chrobak, rządzącej komisją, można przeczytać w artykule Gazety Wyborczej.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie