Polityka i Społeczeństwo

Czy rządowa komisja ds. pedofilii coś ukrywa? Politykom KO odmówiła wejścia do swojej siedziby

Screen / Platforma News

Czy Państwowa Komisja ds. Pedofilii ma coś do ukrycia? – Łamiąc prawo, odmówiono wpuszczenia nas do siedziby komisji – poinformowała posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz, która wraz z innymi politykami KO chciała przeprowadzić kontrolę poselską.

Czy PiS boi się wyjaśniania spraw pedofili? Razem z @Dariusz_Jonski i @MariaKatarzyna udaliśmy się dziś z interwencją by skontrolować działania powołanej przez rządzących państwowej komisji ds.pedofilii. Łamiąc prawo odmówiono wpuszczenia nas do siedziby komisji!

– napisała na Twitterze Kamila Gasiuk-Pihowicz. Wcześniej politycy KO przeprowadzili briefing prasowy przed siedzibą Państwowej Komisji ds. Pedofilii.

Niepokoi nas upolitycznienie tej komisji – przyznał Dariusz Joński i podkreślił, że szef instytucji, Błażej Kmieciak, był związany z Ordo Iuris. – Nasza obecność tutaj nie jest jednorazowa – dodał poseł. – Będziemy sprawdzać tę komisję, gdyż nie mamy do niej zaufania.

Polityk przypomniał, że komisja powstała po to, by wspierać ofiary, ale jej upolitycznienie budzi obawy, że będzie zbywać sprawy związane z pedofilią w Kościele. Gasiuk-Pihowicz zaapelowała, by spraw tych nie porzucać w przypadku śmierci oprawcy, ponieważ są to zawsze sytuacje złożone, a inne osoby pomagające zatuszować przestępstwo pozostają bez odpowiedzialności.

Posłanka poinformowała na Twitterze, że Komisji zadali 13 pytań, ale nie doczekali się żadnej odpowiedzi na piśmie.

Budżet 12 mln zł rocznie, 3 mln już wydane. (…) Mam wrażenie, że towarzyszy temu zero współczucia dla ofiar i zero chęci do działania – skomentowała Gasiuk-Pihowicz.

Źródło: Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie