Pandemia Polityka i Społeczeństwo

Czy Rafał Trzaskowski jest groźnym przeciwnikiem dla Dudy? Znany politolog odpowiada

Trzaskowski we Wrocławiu

Politolog dr hab. Rafał Chwedoruk, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, wypowiedział się dla portalu Gazeta.pl o tym, co dziś dzieje się na polskiej scenie politycznej. Zauważył przede wszystkim, że wpływ Krzysztofa Bosaka na jegowłasny elektorat jest przeceniany. Do tego jest zdania, że Rafał Trzaskowski jest bardzo groźnym rywalem dla Andrzeja Dudy.

Walka o elektorat Bosaka

Już w czasie wieczoru wyborczego o poparcie Bosaka starał się Duda.

Sam poseł Konfederacji odmawia wsparcia któregokolwiek kandydata. I zdaniem eksperta ma rację.

Jestem sceptyczny co do wpływu Krzysztofa Bosaka oraz innych liderów Konfederacji na wyborców tego obozu. W 2010 roku Janusz Korwin-Mikke wzywał swoich sympatyków do poparcia Jarosława Kaczyńskiego, a większość i tak zagłosowała na Bronisława Komorowskiego – mówi Chwedoruk.

Prawdopodobnie elektorat Konfederacji podzieli się, ale jego część niemal na pewno zagłosuje na Trzaskowskiego: – Grupa o poglądach libertariańskich będzie podzielona, ale w sposób korzystniejszy dla Trzaskowskiego – mówi politolog.

Trzaskowski groźnym rywalem dla Dudy

Chwedoruk podkreśla też, że Trzaskowski jest groźnym konkurentem dla Dudy.

To jest ciekawa zmiana, bo PiS po raz pierwszy ma do czynienia z przeciwnikiem elastycznym. Przeciwnikiem, który eliminuje ze swojej strategii kampanijnej to, co przynosiło straty i przysparzało okazji do ataku rywalom. Rzecz w tym, że w polityce wiarygodność buduje się latami, a nie tygodniami i znacznie skuteczniej buduje się ją czynami niż słowami. Tu PiS wciąż ma nad opozycją olbrzymią przewagę w kwestiach socjalnych – mówi ekspert.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie