Gospodarka

Czy prezesa ktoś podmienił?! Zaskakująca wypowiedź Kaczyńskiego, zasugerował… winę rządu

Inflacja będzie dla rządu największym wyzwaniem w ciągu kilkunastu najbliższych miesięcy – przyznał w rozmowie z “Gazetą Polską” prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Inflacja jest i będzie problemem

Prezes PiS zaskakuje. Zaczął dość trzeźwo wypowiadać się o gospodarce. Teraz powiedział, że złożoność problemu dot. inflacji polega na tym, że “z jednej strony są podejmowane działania osłonowe, wobec tych, w których wzrost cen najbardziej uderza, a z drugiej, te działania same przyczyniają się do wzrostu inflacji”.

Jesteśmy zatem w rozkroku – opisał to obrazowo w rozmowie z “Gazetą Polską”.

Dodał, że jego zdaniem w Polsce nie można ograniczać siły nabywczej konsumentów.

Przy innej okazji zaatakował PO za pomysł tej partii dot. podwyżek dla pracowników budżetówki. Przypomnijmy, że ugrupowanie Tuska twierdzi, że w czasie kryzysu gospodarczego warto zatroszczyć się o tych, którzy muszą dbać o stan państwa.

Zmiana narracji PiS

Słowa prezesa PiS są o tyle zaskakujące, że dotąd rząd mówił wprost: inflacja to wina Putina i wojny na Ukrainie, a nie nasza. Nagle jednak Kaczyński zmienia narrację i otwarcie mówi, że ceny rosną m.in. w wyniku socjalnych działań władzy. Potwierdza więc szkodliwość polityki Zjednoczonej Prawicy.

Skąd ta zamiana narracji? Czy to przygotowywanie społeczeństwa do zmiany polityki socjalnej? Jeszcze niedawno plotkowano o wprowadzeniu 700+, jako nowej formy 500+. Możliwe, że do rządzących doszło, w jak trudnej sytuacji jesteśmy.

PiS swoją popularność opierało jednak w sporej mierze na “rozdawnictwie”. Czy Kaczyński postanowił więc popełnić polityczne samobójstwo? Przekonamy się wkrótce.

Czytaj również:

Źródło: Gazeta Polska

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie