Polityka i Społeczeństwo

Czy polskie służby powinny odsyłać dzieci z powrotem na granicę. Szokujące wyniki sondażu!

Co Polacy myślą o sytuacji na granicy z Białorusią i losem migrantów? Jak oceniają działania rządu? Czy służby powinny odsyłać dzieci? Znamy wyniki badania, które dla naTemat przeprowadziła pracownia SW Research.

Co Pan/Pani myśli o sytuacji na granicy?

W badaniu zadano dwa pytania: “Czy polskie służby powinny odsyłać na granicę dzieci migrantów, którzy przekroczyli granicę polsko-białoruską?” oraz “Jak ocenia Pan/Pani działania rządu w sprawie sytuacji na granicy z Białorusią?”.

Na pierwsze pytanie 38,8 proc. ankietowanych uznało, że nie. Na “tak” było aż 33,4 proc. badanych!  27,9 proc. nie miało zdania.

Źródło: NaTemat.pl

Ciekawie rozłożył się podział odpowiedzi ze względu na płeć. 41,4 proc. kobiet uznało, że służby nie powinny odsyłać dzieci. 28,4 proc. kobiet odpowiedziało “tak”, a 30,2 proc. nie miało zdania.

W przypadku mężczyzn przeważyła odpowiedź “tak”. 39 proc. badanych było za odsyłaniem dzieci migrantów na granicę, 35,8 proc. było temu przeciwna. 25,2 proc. nie miało zdania

– dodaje NaTemat.pl.

Źródło: Natemat.pl

Co ciekawe, większość osób, które są zdania, że polskie służby powinny odsyłać na granicę dzieci migrantów, ma wykształcenie zasadnicze zawodowe.

 

Źródło: Natemat.pl

Wyniki dot. dochodów prezentuje się następująco:

Źródło: Natemat.pl

Działania rządu

Jak ocenia Pan/Pani działania rządu w sprawie sytuacji na granicy z Białorusią?” – z kolei na to pytanie 25,2 proc. badanych odpowiedziało, że “negatywnie”, a 20,8 proc. badanych – “pozytywnie”. Odpowiedź “bardzo pozytywnie” wybrało 12,5 proc. ankietowanych, a “bardzo negatywnie” 19,3 proc. Ponad 20 proc. nie miało zdania.

Źródło: Natemat.pl

Kolejne wyniki prezentują się następująco:

Źródło: Natemat.pl
Źródło: Natemat.pl

Badanie SW Research dla naTemat zostało przeprowadzone w dniach 5-6 października techniką CAWI na reprezentatywnej grupie 1000 osób.

Źródło: NaTemat.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie