Polityka i Społeczeństwo

Czy Polska będzie ODPORNA? Platforma odpowiada na problemy zwykłych ludzi

Platforma Obywatelska zorganizowała dziś pierwszą konwencję programową, z sześciu zaplanowanych na ten rok. Ma rozwiązania najważniejszych problemów ludzi.

Zarządzanie kryzysowe, energetyka, rolnictwo, bezpieczeństwo w sieci

Z przyczyn pandemicznych konwencja odbyła się w trybie zdalnym, czyli z obecnością jedynie tych, bez których nie mogłaby zostać zrealizowana. Przedstawiono najważniejsze obszary, które w przyszłości mają zdecydować o tym, że nasz kraj zdecydowanie lepiej poradzi sobie w nadzwyczajnej sytuacji. Platforma Obywatelska proponuje całkowitą zmianę podejścia do zarządzania kryzysowego.

Chce oprzeć go na samorządach. Obecna władza centralizuje państwo na potęgę.

Energia oparta na węglu może być tylko droższa

Dlatego Platforma Obywatelska chce przestawić nasz kraj na energię z wiatru i słońca. PiS doszczętnie zrujnowało ten segment gospodarki, a węgiel importuje nawet z prorosyjskiego Donbasu. Zachęcenie Polaków do instalowania przydomowej infrastruktury energetycznej, istotnie obniży ceny energii, przy okazji radykalnie zmniejszając problem złowrogiego smogu.

Dla rolników wsparcie zbytu ich produktów i zachęcenie do budowy biogazowni

To chyba najfajniejszy pomysł przedstawiony dziś przez największą partię opozycyjną. Jeśli udałoby się stworzyć na polskich wsiach biogazowe zagłębie, nasze rolnictwo byłoby samowystarczalne energetycznie. Wtedy radykalnie obniżyłyby się koszty wytwarzania żywności w naszym kraju, a to odczulibyśmy wszyscy. Dzisiejszy stan prawny w tym obszarze nie zachęca do budowania biogazowni. To kolejny przykład uzależnienia Polski od węgla, który z uporem szaleńców forsują politycy PiS.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie