Polityka i Społeczeństwo

Czy Polacy chcą przyjmować emigrantów? Smutne wyniki sondażu

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Blisko 55 proc. z nas uważa, że nasz kraj nie powinien przyjmować uchodźców i migrantów. Przynajmniej takie wnioski płyną z najnowszego sondażu IBRIS dla “Wydarzeń”. Najbardziej radykalni na tym polu są mężczyźni (62 proc.), mieszkańcy wsi i osoby z niższym wykształceniem.

Nie chcemy uchodźców

Ankietowanym zadano pytanie: “Czy Polska powinna wpuszczać migrantów i uchodźców. Tylko 7,4 proc. ankietowanych odpowiedziało: “zdecydowanie powinna”. Według 30,9 proc. “raczej powinna”. Z kolei aż 33,8 proc. jest “raczej przeciwnych”, a 21,1 proc. to zdecydowani przeciwnicy. Zdania na ten temat nie ma 6,8 proc. osób.

sondaż
Źródło: Polsat News

Polaków zapytano też o budowę płotu, jaki ma powstać na granicy polsko-białoruskiej. Tu opinie są już podzielone. Można jednak zauważyć niewielką przewagą poparcia dla idei budowy (47,4 proc.). Radykalne postawy cechują mężczyzn (59 proc.), osoby z niższym wykształceniem oraz mieszkające na wsiach i w mniejszych miastach.

sondaż
Źródło: Polsat News

Lęk przed imigrantami?

Dlaczego nie chcemy w Polsce imigrantów? Polacy mogą obawiać się zwłaszcza tych pochodzących z krajów arabskich, którzy wychowywali się w innej kulturze. Zapewne nie mamy większych obaw dot. wpuszczania do nas Ukraińców, którzy przyjeżdżają do naszego kraju, by pracować.

Do tego dochodzi jeszcze coś innego. Nie wiemy do końca, skąd pochodzą imigranci, którzy dziś koczują przy granicy z Białorusią. Ponoć nie są to obywatele Afganistanu, a bardziej Iraku.

Kolejnym elementem są teorie głoszące, że ruchy migracyjne są dziś elementem wojny hybrydowej, którą prowadzi Białoruś, a może i Rosja.

Wszystko powyższe z pewnością powoduje, że nasi rodacy nie będą nazbyt przychylnie patrzyć na imigrantów z Bliskiego Wschodu.

Źródło: Polsat News

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie