Polityka i Społeczeństwo

Czy oni w rządzie oszaleli? Polacy się nie chcą szczepić, a Niedzielski chce wprowadzić teraz TO?

Niedzielski
Flickr.com/PiS

– Odpłatność za szczepionki może wejść w życie najwcześniej późną jesienią – stwierdziła prof. Magdalena Marczyńska zasiadająca w Radzie Medycznej przy premierze. Jej słowa potwierdził minister Adam Niedzielski.

Program szczepień na COVID-19 funkcjonuje w Polsce od grudnia 2020 roku. Choć tempo szczepień wyraźnie zwolniło, to osób, które zdecydowały się przyjąć dawkę leku jest ponad pięćdziesiąt procent.

To wciąż mało, by osiągnąć tzw odporność zbiorową. Niepokoi również fakt, że co czwarta osoba – wg badań CBOS – nie zamierza się szczepić.

Jak dotąd szczepienia na koronawirusa są dobrowolne i bezpłatne. Wygląda jednak na to, że sytuacja może ulec zmianie. W poniedziałek gościem “Rozmowy RMF” była Magdalena Marczyńska, profesor zasiadająca w Radzie Medycznej przy premierze Mateuszu Morawiecki. I jej słowa wywołały wiele komentarzy.

Zdaniem prof. Marczyńskiej możliwe jest wprowadzenie odpłatnych szczepionek na COVID-19. Taki pomysł jest rozważany i niewykluczone, że zostanie wprowadzony w życie. – Odpłatność za szczepionki może wejść w życie najwcześniej późną jesienią – stwierdziła na antenie RMF FM. Rządzący przewidują, że po wakacjach – podobnie jak rok temu – nastąpi wzrost zachorowań.

Słowa prof. Marczyńskiej potwierdził minister Adam Niedzielski, podczas poniedziałkowej konferencji prasowej. – Rozmawiamy na temat włączenia w system refundacyjny usługi szczepienia przeciw COVID-19. Możemy to wprowadzić po 1 października – powiedział. – W grupie refundacyjnej na pewno znaleźliby się seniorzy – dodał Niedzielski.

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie