Polityka i Społeczeństwo

Czy on naprawdę brał udział we wczorajszym spotkaniu wierchuszki PiS? Takiego gościa nikt się nie spodziewał

Olbrzymi chaos i paraliż nadzoru PiS w spółkach. NIK ujawnia niekompetencję na wielką skalę
fot. flickr/KPRM

Zjednoczona Prawica nadal chwieje się w posadach. W piątek wieczorem w krakowskiej siedzibie partii odbyła się narada liderów PiS. Byli tam m.in. Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki, Jacek Kurski czy Ryszard Terlecki Dziennikarze “Gazety Wyborczej” sfotografowali jednak też przed budynkiem prezesa NIK Mariana Banasia.

Narada w obozie PiS

Liderzy PiS spotkali się w krakowskiej siedzibie partii przy ulicy Retoryka. Tematem była z pewnością sytuacja w koalicji.

O ile obecność Kaczyńskiego i jego bliskich współpracowników nie może dziwić, tak pojawienie się Banasia powinno budzić duże emocje. O co zaś chodzi? Dziennikarzom “Gazety Wyborczej” udało się sfotografować przed budynkiem szefa NIK. Tak, tego samego, którego partia rok temu chciała odwołać z funkcji prezesa Izby.

Jak trwoga to do Mariana

“Jak trwoga, to do Mariana. Kraków, niekoloryzowane, z uśmiechem triumfu delikatnym, dziwnym trafem parkuje przed krakowską siedzibą PiS przed spotkaniem aktywu z Mateuszem Morawieckim”

– napisał na Twitterze Michał Olszewski z “GW”. Do postu dodał zdjęcie, na którym widać Mariana Banasia za kierownicą samochodu. Pojazd stał ponoć pod budynkiem, gdzie odbywała się narada. Autorem fotografii był Jakub Włodek, który dodał: “Marian Banaś pojawił się pod siedzibą krakowskiego PiS o godzinie 21:37. Trwa spotkanie najważniejszych polityków partii. Zadajemy sobie z kolegami pytanie. Przypadek?”.

Źródło: Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Jacek Walewski

Pasjonat polityki i historii, ale też publicysta oraz promotor nowoczesnych technologii. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot.cyfrowych walut w Sejmie. Aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin. W latach 2016 - 2017 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Nowoczesnej w powiecie bielskim.

Media Tygodnia
Ładowanie