Polityka i Społeczeństwo

Czy Małgorzata Kidawa-Błońska zrezygnuje z walki o Pałac Prezydencki? Znamy odpowiedź!

Flickr.com/Platforma Obywatelska RO

Małgorzata Kidawa-Błońska rozpoczęła swoją walkę o prezydenturę w świetnym stylu. Jej poparcie rosło, ale potem pojawił się problem – koronawirus. Jako odpowiedzialna polityk zawiesiła swoją kampanię, a potem zachęcała Polaków, by nie ryzykowali zdrowiem idąc do urn 10 maja. Czy teraz nadal chce kandydować na prezydenta?

Wybory prezydenckie powinny się odbyć według systemu mieszanego, zarówno przeprowadzane korespondencyjnie, jak i w lokalach wyborczych – powiedziała na antenie Polsat News kandydatka KO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska.

Potwierdziła, że chce nadal walczyć o prezydenturę.

Mam tę moc!

Mam moc, by kandydować w nowych wyborach. Nie tylko mam wsparcie od swoich kolegów z Platformy, całej Koalicji Obywatelskiej, ale przede wszystkim od ludzi, z którymi rozmawiam – przyznała na antenie telewizji. – Nie myślałam o rezygnacji ze startu. Pomyślałam, że dobrze, że wyborów 10 maja nie będzie, bo Polacy będą czuli się bezpiecznie – dodała.

Zapytana, czy wybory w mieszanej formule będą bezpieczniejsze z punktu widzenia możliwości zakażenia, stwierdziła: Jeżeli możemy chodzić do centrów handlowych, jeżeli dzieci mogą chodzić do przedszkoli, jeżeli egzaminy ośmioklasistów i maturalne mogą się odbyć, to znaczy, że zdaniem rządu możemy już krok po kroku normalnie funkcjonować. Uważam, że wybory korespondencyjne powinny to uzupełnić, ale powinny być bezpieczne (wybory) powszechne i przeprowadzone przez PKW, a także przygotowane na podstawie dobrej ustawy, a nie ustawy uchwalanej w kilkanaście godzin.

PO nadal ma szansę na sukces?

Sondaże Kidawy-Błońskiej pozornie spadły, ale głównym powodem było to, że zwolennicy PO nie chcieli brać udziału w fatalnie przygotowanych wyborach, jakie chciał przeprowadzić rząd. Teraz, gdy wiemy już, że elekcja odbędzie się w innym terminie i zapewne będzie lepiej zorganizowana, kandydatka Platformy może liczyć na ponowny skok poparcia.

Zresztą ogólnie patrząc na słupki poparcia dla polityków niepisowskich, najlepszym rozwiązaniem byłoby wystawienie przez obóz opozycyjny wspólnego kandydata i możliwe, że tym powinien być polityk KO. Czy tak się stanie? Przekonamy się wkrótce.

 Źródło: Polsat News

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie