Polityka i Społeczeństwo

Czy ktoś zabierze Pawłowicz Twittera? Eksperci zażenowani popisem sędzi TK. “Wpis szkodliwy intelektualnie”

Skandaliczna odezwa Pawłowicz. Nie uwierzycie do kogo porównała imigrantów
fot. youtube

Krystyna Pawłowicz dała kolejny popis na Twitterze. Eksperci od Bliskiego Wschodu nie zostawili na jej wpisie suchej nitki.

Akcja “Matki na granicę. Miejsce dzieci nie jest w lesie” została zainicjowana przez organizacje pozarządowe. Polegała na podświetleniu na zielono budynków użyteczności publicznej lub znanych miejsc w miastach.

Na terenach przygranicznych podświetlano na zielono domy, dając tym samym do zrozumienia migrantom, że mogą tam liczy na ciepły posiłek czy odpowiednią do warunków pogodowych odzież.

– Obrona polskiej granicy, a objęcie opieką matek z dziećmi marznącymi i umierającymi z głodu na tej granicy, nie stoją w sprzeczności! W Opolu w geście Solidarności podświetliliśmy na zielono trąby ul. Krakowskiej. Dołączyliśmy do akcji Matki na granicę. Miejsce dzieci nie jest w lesie – pisał Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola. Wiele miast w całej Polsce dołączyło do akcji.

Pawłowicz: To dżihad!

Krystyna Pawłowicz, jako że zasiada w Trybunale Konstytucyjnym, powinna się powstrzymywać od politycznych akcentów w swoich wpisach i wypowiedziach. Nic sobie z tego jednak nie robi i co jakiś czas lubi przypomnieć o sobie oraz polityce, która nadal ją rozpala. Tym razem zajęła się tematyką bliskowschodnią i stwierdziła, że kolor zielony to barwy dżihadu.

– Niektóre polskie ! samorządy podświetliły swe siedziby na zielono, na kolory DŻIHADU … Czyli część polskich samorządów przyłącza się do islamskiego ataku na Polskę ! Wyborcy lokalni, widzicie to ? I co ? – napisała na Twitterze (pisownia oryginalna). Internauci delikatnie przytrollowali panią Pawłowicz.

Eksperci: manipulacja świadcząca o ignorancji

Platforma Konkret24.pl, działająca w ramach grupy TVN, poprosiła ekspertów o ocenę wpisu Krystyny Pawłowicz. Specjaliści nie szczędzili krytyki, przeplatając ją mocnymi słowami. Youssef Chadid, imam poznańskiej wspólnoty muzułmańskiej, dyrektor Muzułmańskiego Centrum Kulturalno-Oświatowego i przewodniczący Rady Naczelnej Ligi Muzułmańskiej w RP, podkreśla, że w islamie nie ma czegoś takiego jak “dżihad” w rozumieniu “świętej wojny”.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie