Polityka i Społeczeństwo

Czy Jurek Owsiak już się zaszczepił? Ten wpis wyjaśnia wszystko

fot. Ralf Lotys

W gąszczu hejtu i plotek o zaszczepionych przedstawicielach życia publicznego, Jurek Owsiak przypomina, co tak naprawdę jest aferą.

Po wyciszeniu świąteczno-noworocznym i zregenerowaniu akumulatorów, użytkownicy mediów społecznościowych, wspomagani przez polityków i prorządowe media ruszyli z falą hejtu. Zaszczepione aktorki i aktorzy byli przekonani, że zostali zaproszeni do akcji promującej szczepienia, organizowanej przez rząd. Ich wyjaśnienia pokrywają się z medialnymi zapowiedziami m.in. ministra zdrowia Adama Niedzielskiego – Pojawią się sportowcy, choćby z grupy Orlen Team, czyli reprezentanci Polski. Mamy też kilku celebrytów znanych z ekranu.

Reszta będzie zaskakująca. Nic więcej nie powiem do 15 stycznia. Zapewniam, że zrobimy niezłe wrażenie – mówił szef resortu zdrowia w piątkowym wywiadzie dla “Wprost”.

Domysłów na temat rozpętania bezprecedensowej nagonki jest wiele. Niektórzy dziennikarze mówią o wciągnięciu artystów w pułapkę oraz prowokacji. Nie jest to pozbawione sensu, mając na uwadze metody, jakie obóz rządzący stosuje wobec krytyków władzy. Moja teoria jest taka, że intencje z akcją promującą szczepienia były dobre, ale ktoś doszedł do wniosku, że jak w spotach rządowych czy na banerach, pojawią się osoby znane z krytycznych ocen rządu, to elektorat Zjednoczonej Prawicy tego nie przełknie i wybuchnie. Potem głupio byłoby powiedzieć po zaszczepieniu, że jednak rezygnujemy z usług znanych osób więc dla odwrócenia uwagi rozgrzano do czerwoności emocje.

Całą sprawę na Facebooku skomentował Jurek Owsiak, przy okazji rozwiewając plotki na swój temat. Wpis zatytułował “Szacher-macher” – Dla jasności – nie szczepiłem się ja ani nikt z moich bliskich, nikt tego nie proponował i czekam na swoją kolejkę – poinformował szef WOŚP.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie