Polityka i Społeczeństwo

Czy grozi nam paraliż rządu? Kolejny ważny minister przeszedł test na koronawirusa!

Rząd
Flickr.com

Kolejny ważny polityk koalicji rządzącej dziś Polską jest chory. Tym razem to Zbigniew Ziobro, szef Solidarnej Polski. Ponoć to temu nie wziął udziału w zaprzysiężeniu nowego składu Rady Ministrów.

Ziobro z koroną?

Dlaczego Ziobro nie pojawił się na zaprzysiężeniu nowego rządu?

Źle się poczuł. Zrobił to z poczucia odpowiedzialności – tłumaczył go jego bliski współpracownik, minister z Kancelarii Premiera, Michał Wójcik w Radiu Plus.

Z kolei „Super Express” ustalił, że nominowany po raz kolejny na ministra sprawiedliwości Ziobro przeszedł test na COVID-19.

Czy jest chory na koronawirusa? Wynik testu okazał się być negatywny. Minister ma jednak jakąś – podobno niegroźną – infekcję. Przez pewien czas nie będzie mógł pracować.

Rząd i epidemia

Ostatnio dowiedzieliśmy się, że z kolei pozytywny wynik w teście na COVID-19 uzyskał Przemysław Czarnek, który ma zostać nowym szefem MEN. Wcześniej zachorował Łukasz Szumowski, były minister zdrowia.

Czy sezon grypowy i pandemia koronawirusa nie sparaliżują jednak prac rządu? Nawet powołanie nowego gabinetu Morawieckiego było utrudnione.

Co gorsza, z ignorowania zaleceń lekarzy i wirusologów słynie już sam Jarosław Kaczyński.

Politycy PiS wzór czerpią chyba z USA, gdzie Donald Trump ostatnio popisał się wczesnym wyjściem ze szpitala, gdzie trafił, gdy wykryto u niego wirusa COVID-19. Zaapelował nawet do obywateli, by ci nie bali się tej choroby.

Źródło: se.pl, YouTube

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie