Polityka i Społeczeństwo

Czwarta fala nie odpuszcza, a Jarosław Kaczyński zabrał głos ws. obostrzeń. “Nie ma sensu”

screen/ YT/ TVP Info

Ministerstwo zdrowia poinformowało w czwartek o blisko 600 nowych zgonach z powodu COVID-19. Statystyki dotyczące koronawirusa w Polsce nie są optymistyczne. Tymczasem Jarosław Kaczyński wypowiedział się na temat obostrzeń.

Ministerstwo zdrowia od pewnego czasu przekazuje bardzo złe wieści – każdej doby odnotowujemy bardzo dużo zgonów z powodu koronawirusa. W czwartkowym komunikacie mowa o 596 zgonach. W środę było ich 616, a we wtorek – aż 775.

Czwarta fala pandemii trwa, tymczasem Jarosław Kaczyński zabrał głos w sprawie ewentualnych restrykcji. Prezes PiS stwierdził na łamach „Gazety Polskiej Codziennie”, że „nie ma sensu” wprowadzać obostrzeń. Przekonuje przy tym, że władza nie kieruje się “oportunizmem politycznym”.

Nie ma sensu wprowadzać restrykcji, skoro nie da się sprawić, by były stosowane. Mamy świadomość wielkiej niechęci społeczeństwa do ograniczeń, nie mówiąc już o lockdownie. Z drugiej strony musimy walczyć o utrzymanie systemu ochrony zdrowotnej – stwierdził Kaczyński. Nawiasem mówiąc, szkoda, ze prezes nie dostrzega owej „wielkiej niechęci” w innych przypadkach, np. jeśli chodzi o atak władzy na wolne media.

Kaczyński niechętnie patrzy na restrykcje, twierdzi zaś, że jedyna droga do naprawy sytuacji prowadzi przez szczepienia.

Nie możemy dopuścić do załamania się ochrony zdrowia, a wraz z nią gospodarki, a nawet i państwa. Jedyną szansą są szczepienia i trzeba doprowadzić do tego, by liczba zaszczepionych radykalnie wzrosła. Obawiam się, że nie ma wyboru. Bylibyśmy w dużo lepszym położeniu, gdyby większa liczba naszych obywateli zaszczepiła się. Gorąco do tego zachęcam – zaapelował prezes.

Źródło: PiS.org.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie