Polityka i Społeczeństwo Wojna

Człowiek Putina zdradził, który kraj NATO zostanie zaatakowany przez Rosję jako pierwszy. “Nie zaczniemy od Warszawy”

Radowitz/ Shutterstock

Litwa odcięła Kaliningrad od dostaw niektórych towarów. Ruch Wilna wściekł Rosję, która nie ustaje w groźbach. Jeden z zaufanych ludzi Putina ujawnił, jaki kraj zostanie zaatakowany przez Rosję w pierwszej kolejności.

Rośnie napięcie między Litwą a Rosją. Wilno, stosując się do unijnych sankcji, częściowo zablokowało tranzyt rosyjskich towarów do Kaliningradu, Moskwa straszy konsekwencjami. Andriej Kliszas, przewodniczący Komisji Ustawodawstwa Konstytucyjnego Rady Federacji, stwierdził, że blokada „może być podstawą do bardzo twardych i absolutnie legalnych działań ze strony Rosji”. Maria Zacharowa, rzeczniczka rosyjskiego MSZ, zapowiedziała, że „środki odwetowe” Rosji „będą miały charakter praktyczny, nie dyplomatyczny”.

Andriej Gurulow, jeden z zaufanych ludzi Putina, poszedł o krok dalej. Stwierdził, że jeżeli litewska blokada doprowadzi do wybuchu wojny światowej, Rosja odpowie atakiem. I zdradził, który kraj padnie ofiarą Moskwy jako pierwszy.

Na pewno nie zaczniemy od Warszawy, Paryża czy Berlina. Najpierw zaatakujemy Londyn – zapowiedział Gurulow. Opisał też w szczegółach, jak będzie wyglądał rosyjski atak. Człowiek Putina zapowiedział zlikwidowanie całego systemu obrony przeciwrakietowej angielskich wojsk oraz „satelitów” przeciwnika.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie