Gospodarka

Czeka nas rewolucja na rynku pracy. Rząd wprowadza ogromny haracz na pracodawców

Kilku ministrów wyleci z rządu w najbliższym czasie? Szef KPRM potwierdza i podaje powody
Fot. Flickr

“Rzeczpospolita” dotarła do projektu ustawy przewidującego oskładkowanie około 900 tys. osób zatrudnionych na zleceniu. To koniec ulg.

“Rzeczpospolita” dotarła do projektu przewidującego oskładkowanie około 900 tys. osób zatrudnionych na zleceniu. To może zwiększyć wpływy do ZUS o około 4 mld zł – Po planowanych przez rząd zmianach prowadzący działalność nie będą już mieli ulgi w składkach – informuje gazeta.

Zmiany mają wejść w życie 1 stycznia 2022 roku, a niebawem rozpoczną się negocjacje z partnerami społecznymi. Po wprowadzonych zmianach, oskładkowanie przychodów ze wszystkich umów stanie się standardem – Wyjątkiem będą jedynie uczniowie i studenci do 26. roku życia, których przychody nadal będą zwolnione ze składek – mówi “Rzeczpospolitej” Andrzej Radzisław, partner w kancelarii Goźlińska Petryk i Wspólnicy.

Efektem wprowadzonych zmian, będzie wytworzona presja do przechodzenia na działalność gospodarczą przez osoby pracujące na kilku zleceniach.

Krytycznie odnosimy się do każdej propozycji zwiększenia opodatkowania pracy. Dotyczy to też postulatu objęcia wszystkich umów cywilnoprawnych pełnym oskładkowaniem – mówi Jakub Bińskowski ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Zmiany dotkną emerytów i rencistów. Obecnie emeryci i renciści nie muszą opłacać składek z działalności. Po zmianach zwolnieni ze składek będą wyłącznie emeryci prowadzący działalność w myśl ustawy. W projekcie brak jest na razie przepisów przejściowych.

Źródło Rzeczpospolita

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie