Po godzinach

Czeka nas przełom w walce z pandemią? Optymistyczne wieści ze Szwajcarii

Koronawirus
Shutterstock

Czy przełom w walce z COVID-19 jest bliższy, niż myślimy? Szwajcarski producent leków Roche ujawnił właśnie, że uzyskał bardzo obiecujące wyniki badań klinicznych eksperymentalnej terapii. Chodzi o projekt, nad którym pracuje wraz z amerykańskim producentem leków Regeneron.

Roche i Regeneron stworzą lek na COVID-19?

Obie firmy testują koktajl przeciwciał, który łączy w sobie leki kasiriwimab i imdewimab. Jak na razie dane z badania III fazy są bardzo obiecujące. Wykazało ono, że realne jest zmniejszenie liczby hospitalizacji lub zgonów u pacjentów z Covid-19 aż o 70 proc. Chodzi jednak o osoby, które nie wymagały hospitalizacji – poinformowała szwajcarska firma w swoim nowym oświadczeniu.

To nie koniec. Zauważono również, że dane wykazały skrócenie czasu trwania objawów z 14 do 10 dni.

Ponadto równoległe testy II fazy wykazały coś jeszcze ciekawszego. Przy dawkowaniu specyfiku znacząco zmniejszała się ilość koronawirusa u niewymagających hospitalizacji chorych na Covid-19, zarówno objawowych, jak i bezobjawowych.

Kiedy koniec pandemii?

Lek na wirusa będzie nam potrzebny, bowiem program szczepień co prawda jest realizowany, ale zbyt wolno. Co gorsza, widać już, że nawet kraje, które kończą szczepić swoich obywateli, nadal nie chcą otwierać swoich granic. Przykładem jest Wielka Brytania. W ostatnich dniach kilku ekspertów i polityków przyznało, że zagraniczne wakacje Brytyjczyków stoją pod znakiem zapytania. Londyn obawia się innych odmian COVID-19, które rejestruje się już w różnych częściach świata.

Źródło: PAP

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie