Polityka i Społeczeństwo

Czeka nas powtórka z rozrywki? Jarosław Gowin może odejść z rządu

Flickr.com/Piotr Drabik

Czy będzie powtórka z rozrywki i Jarosław Gowin odejdzie z rządu w sprzeciwie wobec Lex TVN? Wicepremier już raz to zrobił.

Według informacji medialnych, Prawo i Sprawiedliwość straszy Jarosława Gowina, że wyrzuci go z rządu jeżeli nie poprze ustawy mordującej TVN. Porozumienie od początku twardo mówi, że nie zgadza się na proponowane przez partię władzy rozwiązanie.

Nowelizacja ustawy o KRRiT dotyczy art. 35. Jest tam mowa o udzielaniu koncesji podmiotom mającym siedzibę w Polsce i za granicą.

Koncesja może być udzielona podmiotowi zagranicznemu, którego siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG). Do EOG należą wszystkie państwa Unii Europejskiej oraz Islandia, Liechtenstein i Norwegia. Właścicielem TVN jest amerykański koncern Discovery, więc zostaje wykluczony.

Jarosław Gowin został zapytany na konferencji prasowej o informacje na temat wywieranych na niego nacisków – Tego typu plotki, tego typu groźby nie robią na mnie żadnego wrażenia. Zresztą chcę powiedzieć, że żadna taka groźba do mnie nie dotarła – powiedział wicepremier.

Przypomniał, że rok temu podał się do dymisji “w proteście przeciwko wyborom korespondencyjnym”. Pełnił wówczas funkcję ministra nauki i szkolnictwa wyższego.

Porozumienie przedstawiło swoją poprawkę rozszerzającą grupę krajów, które mogą być większościowymi właścicielami mediów w Polsce na wszystkie kraje OECD, zamiast EOG.

Stany Zjednoczone są gwarantem polskiego bezpieczeństwa. Nie wyobrażam sobie, żebyśmy z tak ważnym dla nas sojusznikiem nie wypracowali zasad w pełni harmonijnej współpracy gospodarczej. Dlatego stanowisko Porozumienia jest jednoznaczne i nie ulegnie zmianie niezależnie od wszelkich kontekstów politycznych – podkreślił Jarosław Gowin.

Źródło – TOK FM

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie