Polityka i Społeczeństwo

Czeka nas powtórka z rozrywki? Jarosław Gowin może odejść z rządu

Flickr.com/Piotr Drabik

Czy będzie powtórka z rozrywki i Jarosław Gowin odejdzie z rządu w sprzeciwie wobec Lex TVN? Wicepremier już raz to zrobił.

Według informacji medialnych, Prawo i Sprawiedliwość straszy Jarosława Gowina, że wyrzuci go z rządu jeżeli nie poprze ustawy mordującej TVN. Porozumienie od początku twardo mówi, że nie zgadza się na proponowane przez partię władzy rozwiązanie.

Nowelizacja ustawy o KRRiT dotyczy art. 35. Jest tam mowa o udzielaniu koncesji podmiotom mającym siedzibę w Polsce i za granicą.

Koncesja może być udzielona podmiotowi zagranicznemu, którego siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG). Do EOG należą wszystkie państwa Unii Europejskiej oraz Islandia, Liechtenstein i Norwegia. Właścicielem TVN jest amerykański koncern Discovery, więc zostaje wykluczony.

Jarosław Gowin został zapytany na konferencji prasowej o informacje na temat wywieranych na niego nacisków – Tego typu plotki, tego typu groźby nie robią na mnie żadnego wrażenia. Zresztą chcę powiedzieć, że żadna taka groźba do mnie nie dotarła – powiedział wicepremier.

Przypomniał, że rok temu podał się do dymisji “w proteście przeciwko wyborom korespondencyjnym”. Pełnił wówczas funkcję ministra nauki i szkolnictwa wyższego.

Porozumienie przedstawiło swoją poprawkę rozszerzającą grupę krajów, które mogą być większościowymi właścicielami mediów w Polsce na wszystkie kraje OECD, zamiast EOG.

Stany Zjednoczone są gwarantem polskiego bezpieczeństwa. Nie wyobrażam sobie, żebyśmy z tak ważnym dla nas sojusznikiem nie wypracowali zasad w pełni harmonijnej współpracy gospodarczej. Dlatego stanowisko Porozumienia jest jednoznaczne i nie ulegnie zmianie niezależnie od wszelkich kontekstów politycznych – podkreślił Jarosław Gowin.

Źródło – TOK FM

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie