Polityka i Społeczeństwo

Czeka nas grillowanie PiS-u w Senacie? Opozycja ma własny plan dot. “Piątki dla zwierząt”

Pełną debatę parlamentarną w sprawie ustawy o ochronie zwierząt planują senatorowie opozycji, którzy mają większość w izbie wyższej. Zaproszeni zostaną przedstawiciele organizacji rolniczych i chroniących zwierzęta – informuje Gazeta Wyborcza.

Według informacji Gazety Wyborczej, w ubiegły piątek doszło do spotkania całego senackiego bloku opozycyjnego. Senat zamierza przeprowadzić wysłuchania publiczne oraz zaprosić przeciwników i zwolenników ustawy. Politycy KO i Lewicy zamierzają zaprosić przedstawicieli organizacji ochrony zwierząt.

Z kolei PSL szykuje zaproszenia dla związku hodowców zwierząt futerkowych oraz rolników prowadzących gospodarstwa, w których hodowane jest bydło i drób na ubój rytualny – Mają się również pojawić specjaliści i zostać zamówione ekspertyzy dotyczące bioasekuracji – pisze Wyborcza. Wszyscy zgodnie mówią o odszkodowaniach dla hodowców, którzy będą musieli ograniczyć lub zlikwidować fermy.

Rozmówcy gazety związani z opozycją wskazują, że debata i głosowanie będzie trudne dla senatorów PiS. Na ich samopoczuciu odbije się specyfika wyborów jednomandatowych – (…)zostali wybrani z okręgach jednomandatowych, często ze wsparciem Kościoła i tradycyjnych wyborców uważających zaostrzenia ustawy za lewacką intrygę – czytamy.

Źródło Gazeta Wyborcza


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie