Polityka i Społeczeństwo

Czeka nas grillowanie PiS-u w Senacie? Opozycja ma własny plan dot. “Piątki dla zwierząt”

Pełną debatę parlamentarną w sprawie ustawy o ochronie zwierząt planują senatorowie opozycji, którzy mają większość w izbie wyższej. Zaproszeni zostaną przedstawiciele organizacji rolniczych i chroniących zwierzęta – informuje Gazeta Wyborcza.

Według informacji Gazety Wyborczej, w ubiegły piątek doszło do spotkania całego senackiego bloku opozycyjnego. Senat zamierza przeprowadzić wysłuchania publiczne oraz zaprosić przeciwników i zwolenników ustawy. Politycy KO i Lewicy zamierzają zaprosić przedstawicieli organizacji ochrony zwierząt. Z kolei PSL szykuje zaproszenia dla związku hodowców zwierząt futerkowych oraz rolników prowadzących gospodarstwa, w których hodowane jest bydło i drób na ubój rytualny – Mają się również pojawić specjaliści i zostać zamówione ekspertyzy dotyczące bioasekuracji – pisze Wyborcza. Wszyscy zgodnie mówią o odszkodowaniach dla hodowców, którzy będą musieli ograniczyć lub zlikwidować fermy.

Rozmówcy gazety związani z opozycją wskazują, że debata i głosowanie będzie trudne dla senatorów PiS. Na ich samopoczuciu odbije się specyfika wyborów jednomandatowych – (…)zostali wybrani z okręgach jednomandatowych, często ze wsparciem Kościoła i tradycyjnych wyborców uważających zaostrzenia ustawy za lewacką intrygę – czytamy.

Źródło Gazeta Wyborcza


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie