Polityka i Społeczeństwo

Czarzasty czerpie garściami z metod poprzedniej epoki. Właśnie utrącił kolejnego rywale w walce o władzę

Po lewej stronie sceny politycznej w powijakach jest kolejna awantura. Andrzej Rozenek nie został przyjęty do frakcji SLD w Nowej Lewicy.

Na początku wakacji Lewicą wstrząsnęła seria konfliktów. Radni Nowej Lewicy (dawnego SLD) na Śląsku układali się przy głosowaniach z Prawem i Sprawiedliwością. Wspólnie głosowali za udzieleniem wotum zaufania i absolutorium dla władz województwa, w tym marszałka Jakuba Chełstowskiego z PiS. Centrala w Warszawie nie kryła oburzenia. Włodzimierz Czarzasty zawiesił w prawach członków partii radną Gabrielę Łacną, radnego Rafała Porca i Marka Balta, szefa śląskich struktur.

Architekt negocjacji z PiS

Według radnych zwieszenie było irracjonalne ze względu na to, co się dzieje w Sejmie. Tam Lewica może głosować razem z PiS-em. – Przecież przewodniczący Czarzasty 304 razy głosował razem z PiS w Sejmie! – tłumaczył europoseł Marek Balt. Radni uznali także, że skoro Czarzasty układał się premierem Mateuszem Morawieckim, to możliwe jest wspólne działanie z PiS przy “dobrych sprawach”.

Parlamentarzyści Nowej Lewicy napisali do Włodzimierza Czarzastego pismo. Piszą w nim o swoim zdumieniu dotyczącym zawieszenia Marka Balta za rzekomą współpracę z PiS-em. – Taki zarzut sformułowany przez architekta negocjacji z PiS w sprawie Krajowego Planu Odbudowy zawiera w sobie potężny ładunek komiczny – czytamy.

Wśród podpisanych jest Andrzej Rozenek, Joanna Senyszyn, Tomasz Trela czy Robert Kwiatkowski. W sumie można się doliczyć 17 podpisów.

Zawieszeni hurtem

W połowie lipca odbył się Zarząd Krajowy Nowej Lewicy. Na godzinę przed startem, Włodzimierz Czarzasty zmienił miejsce obrad. W obawie o utratę stanowiska szefa partii, Włodzimierz Czarzasty hurtowo zaczął zawieszać posłanki i posłów. W sumie  zawiesił ośmioro członków zarządu: Tomasza Trelę, Karolinę Pawliczak, Wiesława Szczepańskiego, Wiesława Buża, Jacka Czerniaka, Bogusława Wontora, Sebastiana Wierzbickiego i Wincentego Elsnera. Zawieszeni sprzeciwiali się także powołaniu tylko dwóch frakcji w Nowej Lewicy – SLD i Wiosny. Buntownicy domagali się powstania nawet pięciu nowych frakcji, co powodowałoby inny układ sił w partii.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie