Polityka i Społeczeństwo

Czarnka zapytano o udział w paradzie równości, minister zaskoczył odpowiedzią. “Seksualność człowieka jest rzeczą piękną”

screen YouTube/ TVP Info

25 czerwca w Warszawie odbywa się parada równości. Przemysława Czarnka zapytano, czy pojawi się na imprezie. Ten w odpowiedzi nie ograniczył się do prostego „nie”, wygłosił niemal mały wykład.

W sobotę 25 czerwca ulicami Warszawy przejdzie parada równości. Nie jest tajemnicą, że na tę imprezę z niechęcią reagują środowiska bliskie władzy i sam obóz rządzący. Dlatego pytanie o udział w imprezie, które Krzysztof Ziemiec zadał Przemysławowi Czarnkowi na antenie RMF FM, można uznać za lekko prowokacyjne.

Przecząca odpowiedź Czarnka nie zdziwiła słuchaczy, ale już forma tej odpowiedzi – mogła zaskoczyć. Minister nie ograniczył się do prostego „nie”, ale też – co za łaska! – uniknął prowokacyjnych, czy wręcz obraźliwych haseł, z których słynie. Minister edukacji wygłosił krótki wykład… na temat ludzkiej seksualności.

Ja nie jestem w Warszawie, natomiast na takie parady nie chodzę. Zawsze mówiłem, że nie jest to właściwa rzecz i właściwe miejsce, że seksualność człowieka jest rzeczą piękną i intymną. Każdy nie powinien się obnosić ze swoją seksualnością, bo to jest rzecz prywatna. Mnie nie interesuje orientacja seksualna kogokolwiek, bo to jest rzecz prywatna i indywidualna. Jeśli ktoś się obnosi ze swoją seksualnością po ulicach, to jest to po prostu brak kultury osobistej, zawsze to powtarzam – stwierdził Przemysław Czarnek.

Zanim Czarnek został ministrem edukacji zasłynął z obraźliwej wypowiedzi na temat osób LGBT. Podczas kampanii wyborczej przed wyborami prezydenckimi, polityk stwierdził na antenie TVP Info, że „ci ludzie nie są równi ludziom normalnym”. Słowa te wywołały skandal, ale ten nie zaszkodził politykowi, który wkrótce później, mimo sprzeciwów, został ministrem edukacji.

Czytaj również:

Źródło: RMF FM

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie