Po godzinach

Czarnek zmiażdżony po swojej bzdurnej wypowiedzi na temat dziecięcej depresji. Znany aktor nie pozostawia na nim suchej nitki

Wspomniana przez Pana Ministra „woda z mózgu”, która jest niczym innym, jak średniowiecznym, pozbawionym grama świadomości bełkotem politycznym prostego jak łodyga siana chłopa, zaleje nie tylko mózgi tych dzieci, lecz i mózg całego Państwa – napisał Stramowski. – A jak wiemy, „depresja kliniczna to ciężka i śmiertelna choroba” – podkreślił aktor.

Eksperci od dłuższego czasu alarmują, że psychiatria dziecięca jest w Polsce zaniedbywana, a zaburzeń psychicznych wśród dzieci i młodzieży przybywa.

Psychiatria dziecięca nie jest połączona z dwoma systemami, z którymi powinna być połączona, czyli ze szkolnictwem i z opieką społeczną. Dlatego, jakby w przedbiegu, nie ma szans. I to jest katastrofa, która się dzieje nie od roku czy trzech, tylko od wielu, wielu lat. Zawsze była w kryzysie – mówiła Marta Szarejko, autorka książki „Stany ostre. Jak psychiatrzy leczą nasze dzieci” w programie „Onet Rano”.

Depresja to poważna, śmiertelna choroba. Jeżeli doświadczasz kryzysu psychicznego, nie wahaj się poprosić o pomoc.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie