Po godzinach

Czarnek zmiażdżony po swojej bzdurnej wypowiedzi na temat dziecięcej depresji. Znany aktor nie pozostawia na nim suchej nitki

Słowa Przemysława Czarnka o dziecięcej depresji wywołały oburzenie. Wypowiedź ministra ostro ocenił Piotr Stramowski. – Bełkot prostego jak łodyga siana chłopa – skomentował aktor.

W czwartek Sejm przyjął kontrowersyjną nowelizację prawa oświatowego. Dzień wcześniej miała miejsce burzliwa dyskusja na temat Lex Czarnek. To wtedy minister edukacji wypowiedział skandaliczne słowa na temat dziecięcej depresji.

Robicie najpierw dzieciom wodę z mózgu, powodujecie rozchwianie emocjonalne w szkołach, a potem mówicie, że dostają depresji. Najpierw podpalacie, a potem gaszenie pożarów. Nie róbcie tego – grzmiał Przemysław Czarnek w stronę opozycji.

Ta wypowiedź wywołała oburzenie. Znana psycholożka rozwojowa Dorota Zawadzka oceniła, że słowa ministra „są absolutnie nieodpowiedzialne”.

Obwinianie opozycji, mediów czy książek o wywoływanie problemów psychicznych u młodzieży jest nieodpowiedzialne i po prostu obrzydliwe. Depresja kliniczna to ciężka i śmiertelna choroba – powiedziała psycholożka w rozmowie z portalem Mama:Du.

Nawiązując do wypowiedzi Doroty Zawadzkiej, mądrości Czarnka w ostrych słowach skomentował też Piotr Stramowski. Aktor opublikował w mediach społecznościowych wpis, w którym wyraził obawę, że „za parę lat ze szkół wypełzną małe Czarnki”.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Dominik Kwaśnik

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent stołecznego UKSW. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu. Pasjonat historii i podróży, uwielbia odkrywać i poznawać nowe miejsca – zarówno w swojej Warszawie, jak i poza nią.

Media Tygodnia
Ładowanie