Polityka i Społeczeństwo

Czarnek wykorzystuje katastrofę smoleńską do ataku na Tuska. “Takie samoloty nie spadają na świecie”

Szef MEN znowu szokuje. Co gorsza, nie w kwestii edukacji, ale twardej polityki. Przemysław Czarnek w niewybredny sposób zaatakował właśnie samego Donalda Tuska.

 Czarnek atakuje Tuska

PiS chyba znów planuje grać katastrofą smoleńska. Czarnek był gościem w programie “Jedziemy” Michała Rachonia. W takcie rozmowy zaatakował nowego-starego lidera PO.

– Są dowody, i to niezbite, na to, że polityczną odpowiedzialność za katastrofę smoleńską w całości ponosi Donald Tusk – oznajmił na antenie TVP Info. – Za bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne państwa polskiego, a zatem również za bezpieczeństwo najwyższych władz odpowiada rada ministrów. To jest jej zadanie – dodał.

Potem grzmiał dalej.

– To, że nie dopełnili obowiązku zapewnienia bezpieczeństwa najwyższych organów władzy publicznej, nie ulega wątpliwości. Gdyby dopełnili, to ten samolot by po prostu nie spadł. Takie samoloty nie spadają na świecie, tylko Tuskowi spadłszydził obecny szef MEN. – Artykuł 146., ustęp 4., punkt 7. i 8. Pełny dowód na to, że pełną odpowiedzialność polityczną za katastrofę smoleńską w całości od początku do końca ponosi Donald Tusk i jego rada ministrów – doprecyzował.

Gra tragedią

Katastrofa w Smoleńsku sprzed ponad 10 lat była wielką katastrofą. Zginęła nie tylko para prezydencka – Maria i Lech Kaczyńscy – ale także wielu polskich urzędników, polityków oraz personel samolotu.

PiS szybko zaczął “grać” Smoleńskiem. Antoni Macierewicz od ponad dekady twierdzi, że samolot, w którym leciała polska delegacja, spadł nie w wyniku wypadku, ale zamachu. By to udowodnić, powołano specjalną komisję parlamentarną. Mimo tego nadal nie udowodniono, że 10 kwietnia 2010 r. doszło do zamachu.

PiS umiejętnie wykorzystuje jednak tragedię, by dzielić Polaków. Powrót Tuska do polskiej polityki oznacza jedno: sprawa smoleńska ponownie zagości w wypowiedzieć PiS-owskich działaczy. I to formie antytuskowej broni.

Źródło: TVP Info.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie