Polityka i Społeczeństwo

Czarnek się wkurzy, gdy zobaczy ten sondaż. Wyraźne “NIE” dla szkoły wg PiS

Pracownia IBRiS zapytała Polaków, czy prezydent powinien podpisać “lex Czarnek”. Obywatele wypowiedzieli się na ten temat jednoznacznie.

Prezydent Andrzej Duda ma czas do 3 marca na podjęcie decyzji, co zrobi z nowelizacją prawa oświatowego, nazywanej powszechnie “lex Czarnek”. Według medialnych informacji w tym tygodniu będziemy mieli jasność w tej sprawie. Prezydent jest rozdarty między wetem i podpisaniem ustawy.

W prawie i Sprawiedliwości spodziewają się odesłania przez prezydenta części podpisów do Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej.

Pracownia IBRiS na zlecenie “Rzeczpospolitej” zapytała Polaków, czy prezydent powinien podpisać “lex Czarnek”. Wyniki sondażu są jednoznaczne – Aż 59 proc. ankietowanych uważa, że prezydent nie powinien podpisać zmiany przepisów prawa oświatowego – przy czym aż 50 proc. podkreśla, że zdecydowanie nie powinien tego robić – pisze dziennik. Za złożeniem podpisu opowiedziało się tylko 21 proc. badanych. Co piąty respondent nie ma w tej sprawie zdania.

Jak podkreśla gazeta, osób sceptycznie nastawionych wobec “lex Czarnek” nie brakuje wśród wyborów Prawa i Sprawiedliwości – 13 proc. uważa, że powinno być weto. Wątpliwości nie mają popierający opozycję i aż 86 proc. jest za wetem.

Widoczne różnice są także w poszczególnych grupach wiekowych – lex Czarnek popierają raczej starsi niż młodsi. Wśród osób w wieku 18–29 lat tylko 1 proc. respondentów chce podpisania ustawy. Odsetek osób sceptycznych wobec nowych przepisów rośnie w grupie rodziców dzieci szkolnych i przedszkolnych. Aż 71 proc. uważa, że prezydent powinien ustawę zawetować. Za jej podpisaniem jest mniej niż co czwarty rodzic.

Źródło: Rzeczpospolita

Czytaj również:

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie