Polityka i Społeczeństwo

Czarnek ogłasza powołanie nowej dyscypliny naukowej. Nigdy nie zgadniecie, co wymyślił

Przemysław Czarnek z przytupem rozpoczął rządy w ministerstwie edukacji i nie zwalnia tempa. Właśnie ogłosił powołanie nowej dyscypliny naukowej, w której Polska ma być potęgą. Chodzi o… biblistykę.

Patrząc na inicjatywy Przemysława Czarnka można zastanawiać się, czy objął on stanowisko ministra edukacji, czy Narodowego Katechety Narodu. To on chce wciskać teksty Jana Pawła II do podręczników szkolnych z podstaw przedsiębiorczości, to on wywrócił do góry nogami hierarchię pism naukowych, dzięki czemu wzrosła punktacja czasopism poświęconych teologii.

Teraz przyszedł czas na kolejny krok. Minister ogłosił powołanie nowej dyscypliny naukowej.

– Dziś obchodzimy Piąty Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. To doskonała okazja, aby ogłosić powołanie nowej dyscypliny naukowej – biblistyki, w klasyfikacji dziedzin i dyscyplin naukowych w Polsce – powiedział Czarnek w niedzielę w miejscu nieprzypadkowym, bowiem na Jasnej Górze.

Teoretycznie powinniśmy się cieszyć, ponieważ zdaniem Czarnka Polska jest potęgą w owej dziedzinie, wręcz jednym z trzech najważniejszych ośrodków badań.

– Mamy w naszym kraju wielu wspaniałych biblistów, a Polska staje się obecnie jednym z trzech najważniejszych ośrodków tej nauki. Stworzenie nowej dyscypliny – biblistyki – z pewnością pomoże w jej rozwoju – mówił minister.

Cóż, trudno teraz przewidzieć, jak bardzo rozwinie się nasz kraj dzięki nowej dziedzinie naukowej, choć można zaryzykować twierdzenie, że polskiej doliny krzemowej z tego nie będzie. Zdecydowanie to wielka chwila dla biblistów. Zadowolony jest choćby ksiądz Henryk Witczyk.

Dzięki nowej dyscyplinie będziemy mogli podjąć dialog badawczy z najlepszymi ośrodkami studiów w Jerozolimie, Rzymie, USA, Szwajcarii, Londynie czy w Niemczech. To przełomowe wydarzenie dla polskiej biblistyki. Cieszymy się z tego bardzo – powiedział teolog, cytowany przez ministerstwo edukacji.

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie