Po godzinach

Czarnek mocno oberwał od Andrzeja Piasecznego. Piosenkarz zdradził pomysł na zwalczanie głupot ministra

Dwóch członków zespołu Maneskin pocałowało się na scenie, a ten mocny gest wsparcia wobec LGBT skomentował Andrzej Piaseczny. Dostało się Przemysławowi Czarnkowi!

Włoski zespół Manekin, zwycięzcy tegorocznej Eurowizji, zagrał w sobotę koncert w ramach Polsat SuperHit Festiwal 2021. Ta krótka wizyta w Polsce zostanie zapamiętana na długo. Wszystko za sprawą gestu wyrażającego wsparcie dla osób LGBT – dwóch członków zespołu, Damiano David i Thomas Raggi, pocałowało się na scenie. Padł też apel o przestrzeganie praw osób LGBT.

Damiano powiedział ze sceny, że „każdy ma prawo to robić bez strachu, ma prawo być wolnym i być kim chce”.

Gest członków zespołu spodobał się Andrzejowi Piasecznemu. Polski muzyk sam niedawno ujawnił publicznie, że jest gejem. Na łamach portalu Pudelek.pl Piaseczny powiedział, co sądzi o geście. Muzyk przypomniał, że również Elton John apelował podczas koncertu w Polsce o „równość i zrozumienie”.

Więc oczywiście wszystko fajnie dzisiaj i jeśli apele tego rodzaju nie wystarczą, to po prostu trzeba je powtarzać – powiedział Piaseczny. Wspomniał też o polskiej polityce – zachęcał Polaków, by wzięli sprawy w swoje ręce i zmienili realia.

Nie chcę powiedzieć albo głosuj na tych, czy na tych. Chcę powiedzieć, że teraz, kiedy rządzą nami szaleńcy, jest dobry moment, żeby pytać innych: „Ok, chcesz wygrać wybory? Powiedz, co masz mi do zaproponowania” – wyjaśnił muzyk.

Kiedy szaleńcy, jak minister Czarnek, wchodzą na mównicę sejmową i mówią to, co mówią, to nie tylko mamy prawo, ale i obowiązek sprzeciwienia się tym słowom. Oczywiście ani w wulgarny, ani w niedobry sposób, w ładny, mądry inteligenty sposób. Najlepiej załatwić kogoś miłością, a nie nienawiścią – skwitował Piaseczny.

Źródło: Pudelek.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie