Polityka i Społeczeństwo

Czara goryczy się przelała. Kurator Barbara Nowak wreszcie wyleci ze swojego stanowiska?

Adam Niedzielski poinformował, że w Polsce odkryto jak na razie 112 przypadków zakażenia wariantem Omikron. Minister zdrowia zachęca do szczepień i krytykuje słowa małopolskiej kurator oświaty, która sceptycznie wypowiadała się na temat przyjmowania preparatów przez nauczycieli.

W piątek Adam Niedzielski przyjął trzecią, przypominającą dawkę szczepienia przeciw COVID-19. Minister skorzystał z okazji i zaapelował do Polaków, by nie zaniedbywali szczepień.

Ważne jest, żeby każdy z nas się przygotował, przyjmując szczepienie, trzecią dawkę przypominającą, która uodparnia i przygotowuje do zderzenia z piątą falą i Omikronem – powiedział Niedzielski. Przekazał też, że do tej pory w Polsce wykryto 112 przypadków zakażenia tym wariantem koronawirusa.

Minister zdrowia został zapytany o słowa małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak, która sprzeciwiła się wprowadzeniu obowiązku szczepienia nauczycieli.

Absolutnie nie zgadzam się z pomysłem na to, żeby kogokolwiek do czegokolwiek przymuszać (…). To jest wolna decyzja każdego wolnego człowieka – mówiła Nowak na antenie Radia Zet. Stwierdziła też, że „nie są do końca znane konsekwencje tego eksperymentu”. Niedzielski nie zostawił na Nowak suchej nitki.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie