Po godzinach

Cudowne damy PiS-u ścięły się na Twitterze. O co Pawłowicz oskarżyła Beatę Szydło?

Flickr.com/PiS

Krystyna Pawłowicz ścięła się z Beatą Szydło na Twitterze. To pochodna przyjętej przez Parlament Europejski rezolucji.

Parlament Europejski przyjmuje rezolucję

Wczoraj Parlament Europejski (PE) w przyjętej rezolucji wezwał Komisję Europejską (KE), by nie aprobowała krajowych planów odbudowy Polski i Węgier. Eurodeputowani zwracali uwagę, że oba kraje nie wykonały niektórych orzeczeń Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE). Za przyjęciem rezolucji głosowało 426 posłów; 133 było przeciw; 37 wstrzymało się od głosu.

Według PE “KE musi się bardziej postarać”,  bo choć w kwietniu rozpoczęła formalną procedurę przeciwko Węgrom na podstawie mechanizmu warunkowości, to nie wszczęła tej procedury przeciwko Polsce. Rezolucje PE nie mają skutków prawnych, ale mogą stanowić sugestię dla Komisji lub Rady w sprawie dalszych działań.

Szydło tupie nogą. Pawłowicz odpowiada

Przyjętą rezolucję skomentowała Beata Szydło, europosłanka PiS – Polska ofiarnie pomaga milionom ukraińskich uchodźców oraz wspiera walczącą Ukrainę. Jak na to reagują posłowie do PE? Wydają rezolucję wzywającą KE do dalszego blokowania KPO dla Polski, a nawet do odbierania innych środków. Walka przeciw Polsce to działanie na rzecz Putina! – napisała była premier.

Jej wpis został zacytowany przez prorządowy portal wPolityce.pl i wtedy do akcji wkroczyła pełna oburzenia Krystyna Pawłowicz. Jak to ma w zwyczaju nie gryzła się w język – Tu się tymi oburzeniami i aktami strzelistymi NIC nie załatwi… Już tych słusznych okrzyków NIE DAJE SŁUCHAĆ… – wykrzyczała.

To było już za dużo dla byłej premier, która skarciła sędzię Trybunału Konstytucyjnego – Jako posłowie do PE odnosimy się do działań PE i z pewnością nigdy nie należy milczeć, gdy Polska jest bezpodstawnie atakowana. „Załatwianie” leży jednak poza Parlamentem i jako sędzia Trybunału Konstytucyjnego zapewne doskonale Pani o tym wie – odparła.

I gdy wszyscy już się spodziewali, że Krystyna Pawłowicz nie odpuści, przyszło otrzeźwienie – Pani Premier,nie chodziło mi o Pani słowa,ale o ogólną myśl,że SŁUSZNE słowa nie dają efektu. Polaków ogarnia bezsilność i bunt. Imperialne UE/Niemcy są silniejsze.. To nie wina PL. Osobiście chciałabym,by ta cała unia zniknęła z powierzchni ziemii. Panią najserdeczniej pozdrawiam – położyła uszy po sobie.

Jednak są autorytety na tym świecie dla Krystyny Pawłowicz. Szkoda, że nie jest nim Unia Europejska, którą znowu opluła.

Czytaj również:

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie